به گزارش پارس نیوز، 

حمید بنی‌تمیم امروز در خصوص خروج جام تختی از رنکینگ اتحادیه جهانی، اظهار داشت: اگر رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام جهان‌پهلوان تختی در رنکینگ جهانی قرار داشت باید تیم ملی با تعداد محدودی از ورزشکاران در این مسابقات شرکت می‌کرد.

سرپرست فدراسیون کشتی خروج جام تختی از رنکینگ جهانی را موجب افزایش شانس حضور کشتی‌گیران در تیم ملی دانست و گفت: کادر فنی فدراسیون کشتی برای اینکه شانس آزمون بیشتری را به ورزشکاران بدهد این رقابت‌ها را از رنکینگ خارج کرد تا برای کشتی‌گیران شرایط کسب رنکینگ در مسابقات برون‌مرزی فراهم شود.

وی سطح این مسابقات را با توجه به حضور چندین کشتی‌گیر دارای عناوین جهانی، المپیک و حضور اکثر مدعیان داخلی بسیار بالا توصیف کرد و افزود: کادر فنی در این رقابت‌ها با شناسایی ورزشکاران مستعد، آن‌ها را به ترکیب تیم ملی اضافه و در آینده از آن‌ها برای حضور در مسابقات مهم از جمله المپیک دعوت خواهند کرد.

بنی‌تمیم یادآور شد: ترکیب تیم‌های خارجی شرکت کننده در حوزه اختیارات کادر فنی این تیم‌ها قرار داد و البته با توجه به ارسال دعوت‌نامه به 20 کشور نیمی از این کشورها در مسابقات حاضر شده‌‌اند که آمار بسیار خوبی است.

سرپرست فدراسیون کشتی در خصوص میزبانی مسابقات، گفت: میزبانی مسابقات در سطح بسیار خوبی است، هتل محل اسکان مهمان‌های خارجی و سالن برگزاری مسابقات در شرایط بسیار خوبی قرار داشت و بابت این مساله از مسؤولان استان کرمانشاه کمال تشکر را داریم.