به گزارش پارس نیوز، 

بهتاش فریبا درباره عملکرد استقلال در نقل و انتقالات نیم فصل و اظهار نظر شفر مبنی بر اینکه دیگر به بازیکن جدیدی نیاز نداریم گفت: خوشبختانه سه بازیکن اصلی استقلال یعنی محسن کریمی، داریوش شجاعیان و امید نورافکن برگشته‌اند ضمن اینکه 2 بازیکن خارجی جدید در پست‌های میانی و سانتر فوروارد گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: 2 بازیکن خارجی جدید استقلال با نظر خود شفر جذب شده‌اند و امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا بتوانند به استقلال کمک کنند. من بخشی از نوار بازی‌های اسماعیل گونکالوس را دیده‌ام که تا حدود 2 هفته قبل هم داشت بازی می‌کرد. به نظر من بازیکن خوبی است. در مورد پاتوسی هم به هرحال قطعا شفر چیزهایی در این بازیکن دیده که او را انتخاب کرده است. امیدوارم ریسک شفر در مورد این بازیکن خارجی جدید جواب بدهد.

عضو کمیته فنی باشگاه استقلال در مورد حضور پیدا نکردن طارق همام در ایران تاکید کرد: درست است که طارق مصدوم است اما او تحت قرارداد باشگاه است و باید با حضور در باشگاه روند درمانی خود را دنبال کند. قطعا کمیته انضباطی باشگاه پیگیر این موضوع خواهد بود. البته باید این نکته را هم بگویم که طارق یک بازیکن احساسی  و منظم است و خیلی با برخی از بازیکنان عراقی مثل کرار جاسم تفاوت دارد. همه دیدند که وقتی او مصدوم شد چطور گریه می‌کرد. باید پیگیر بود و دید دلیل حضور پیدا نکردن او در ایران چیست.

وی در مورد بلاتکلیفی پست سرپرستی تیم فوتبال استقلال هم تصریح کرد: تیم‌های بزرگ مانند استقلال و پرسپولیس حواشی زیادی دارند که سرپرست این تیم‌ها نقش زیادی در دور کردن این حواشی از تیم‌های خود دارند کاری که اصغر حاجیلو هم اگر در سلامت کامل باشد به خوبی از پس آن بر می‌‌آید. در درجهاول چیزی که مهم است سلامتی او هست و بعد باید پزشک معالج حاجیلو و خود او باید ببینند که ادامه همکاری وی با تیم در پست سرپرست برای سلامتی او مخاطره‌ای ندارد.

فریبا در پاسخ به این پرسش که باتوجه به روند آماده‌سازی استقلال در تعطیلی طولانی مدت نیم فصل و عملکرد باشگاه در نقل و انتقالات آیا این تیم را مدعی قهرمانی در لیگ هجدهم می‌داند، عنوان کرد: استقلال منهای بازی با پدیده در 4 دیدار آخر خود در لیگ بازی‌های راحت‌تری نسبت به سایر مدعیان قهرمانی دارد که این موضوع یک برگ برنده برای شفر است. از طرفی عملکرد و نتایج تیم در سه بازی نخست در نیم فصل دوم هم خیلی تعیین کننده است و استقلال برای اینکه در نیم فصل دوم مدعی قهرمانی باشد باید از این بازی حداقل 7 امتیاز بگیرد که اتفاقا بازی‌های آسانی هم نیستند.