بازی دور برگشت پدیده مقابل پرسپولیس مهم‌تر از بازی دور رفت است و این به خاطر عملکرد خوب تیم پدیده در دور رفت بازی‌هاست تا جایی که می‌شود هم‌اکنون از این تیم به عنوان مدعی قهرمانی یاد کرد و پرسپولیس که همیشه مدعی بوده است. 

بازی‌ها در دور برگشت سخت‌تر از دور رفت است به این خاطر که تیم‌ها از هم شناخت پیدا کرده‌اند و با آگاهی بیشتری به میدان می‌آیند. یحیی گل‌محمدی شاید جلوی دوربین خبرنگاران بگوید تیمش به دنبال قهرمانی در لیگ برتر نیست، اما بی‌شک و به یقین او و تیمش در خلوت برای سه امتیاز بازی با پرسپولیس برنامه‌ریزی کرده‌اند و قهرمانی هم می‌خواهند. در چنین بازی‌هایی پدیده راحت‌تر از پرسپولیس بازی خواهد کرد، چون قهرمان نشدن موجب خرده‌ای به یحیی گل‌محمدی و پدیده نخواهد شد و همه انتظار قهرمانی از تیم پرسپولیس است. 

چالشی که ممکن است در این بازی برای تیم پرسپولیس ایجاد شود بازی سرعتی شاگردان یحیی گل‌محمدی است. سرعت گردش توپ مهره‌های تهاجمی این تیم در منطقه یک‌سوم دفاعی حریف بالاست و می‌تواند هر خط دفاعی را با چالش مواجه کند. به خصوص خط دفاعی تیم پرسپولیس که چند مهره باتجربه و البته پا به سن گذاشته، چون سیدجلال حسینی را در ترکیب دارد. محمد‌رضا خلعتبری، از ترکیب تیم پدیده جدا شده است و این سرعت بازی تیم پدیده را در فاز تهاجمی بالا می‌برد و می‌تواند برای خط دفاعی تیم پرسپولیس ایجاد خطر کند. 

به همه این‌ها انگیزه‌های یحیی را اضافه کنید. گل‌محمدی با وجود اینکه مربی شایسته و آینده‌داری است در تیم پرسپولیس روز‌های خوبی نداشت و خیلی زود به بن‌بست رسید. پیروزی در این دیدار، شایستگی‌های یحیی را بار دیگر ثابت خواهد کرد و موجب می‌شود از او به عنوان آلترناتیو برانکو یاد کنند. 

پدیده امروز یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر در سبک بازی است. تا جایی که شفر سرمربی تیم استقلال هم بعد از بازی با پدیده این تیم را تحسین کرد و حتی امیر قلعه‌نویی هم گفت: بهترین تیمی که با او بازی کردیم از نظر شکل فوتبالی پدیده بود. 

حالا پدیده است و مشکلاتی که رفع شده. حالا پدیده به نسبت دور رفت باید ارائه‌گر بازی‌های بهتری باشد، چون دغدغه‌های مالی تیم به حداقل رسیده است و یحیی و تیمش می‌توانند به آرمان‌های بزرگ‌تر فکر کنند؛ چیزی در حد قهرمانی در لیگ برتر.