به گزارش پارس نیوز، 

سرمربی سابق تیم ملی در ابتدا به بازی با ژاپن اشاره کرد و گفت: «بازی با ژاپن پدیده‌ای نادر بود. چیزی که در آن بازی رخ داد، در این هشت سال بی سابقه بود. اما آن سی دقیقه نمی‌تواند همه عملکرد هشت ساله بازیکنانم را زیر سوال ببرد. آن‌ها در این هشت سال تلاش‌های فوق العاده‌ای کرده اند.»

او در ادامه به آینده تیم ملی ایران اشاره کرد: «در دوران من، در صد بازی فکر می‌کنم سیزده یا چهارده رقابت را شکست خوردیم. امیدوارم در پایان صدمین بازی سرمربی بعدی تیم ملی ایران، پنج یا شش شکست در کارنامه تیم ملی باشد. در این هشت سال مردم ایران به من لطف و محبت زیادی داشتند. من هرگز نمی‌توانم پاسخی برای شما داشتم.» سرمربی سابق تیم ملی در ادامه به مصاحبه هایش به بازی‌های دوستانه تیم ملی اشاره کرد: «فکر می‌کنم الان شرایط مناسبی برای صحبت در این باره نداشته باشیم. نمی‌خواهم به دلایل این اتفاق اشاره کنم. با این حال ما سعی می‌کردیم بازی‌های دوستانه مان را داشته باشیم.»

با سابقه‌ترین سرمربی تیم ملی به مصاحبه هایش درباره برانکو هم اشاره کرد: «می خواهم سوالی از نورپرداز برنامه شما بپرسم. اگر عادل فردوسی پور هفت ماه حقوق تو را ندهد، باز هم برای او کار می‌کنی؟ شرایط ما هم همین گونه بود. من حقوقم را می‌گیرم تا از عملکرد تیم ملی ایران دفاع کنم؛ از بازیکنان و کادر فنی ام. من هیچ مشکل شخصی‌ای با برانکو ندارم. اتفاقا می‌خواهم از علی دایی، امیر قلعه نویی، برانکو و وینفرد شفر بابت این هشت سال هم تشکر کنم. می‌توانید از آقای برانکو بپرسید که چرا درباره تیم ملی صحبت می‌کند و در کار تیم ملی دخالت می‌کند. من حتی یک بار هم نام پرسپولیس را نیاورده ام. مصاحبه ام درباره گرسنه بودن مردم ایران، آن یک سمپاشی بزرگ بود. من هرگز چنین حرفی نزدم. بازی‌های رسانه‌ای باعث می‌شود من برای هواداران پرسپولیس منفور باشم. آقای برانکو به شکلی حرف می‌زد که هواداران پرسپولیس علاقه‌ای به من نداشته باشند.»

او به میراث تیم ملی اشاره کرد: «مجموعه‌ای که من برای تیم ملی ایران ساختم، فرصت زیادی برای استفاده از آن نداشتم، اما امیدوارم سرمربی بعدی تیم ملی از آن استفاده کند. البته که همه چیز به دیدگاه او باز می‌گردد. با این حال آنطور که من متوجه شدم تنها کمپ اسپایر امکاناتی شبیه به آن دارد. برای تیم ملی ایران آرزوی بهترین‌ها را دارم.» وقتی عادل از او درباره لیست تیم ملی ایران پرسید، کی‌روش گفت: «اگر به گذشته هم بازگردم، لیستم تغییری نمی‌کند.»