به گزارش پارس نیوز، 

مهدی تاج در یک گفت و گوی تلویزیونی با اشاره به شرایط رقم خورده برای تیم ملی در جام ملت‌های آسیا تا مرحله نیمه نهایی، تصریح کرد: «تا اینجای کار با اقتدار بازی کردیم. در نیم ساعت اول، بهترین اتفاقات برای مان رقم خورده است و بازیکنان به خوبی از پس حریفان برآمدند.»

او اضافه کرد: «خودم امیدوارم که بتوانیم ژاپن را از پیش رو برداریم. البته کار دور از انتظاری هم نیست گرچه ژاپن همیشه ژاپن بوده و در همه این سال ها، نقطه استاندارد فوتبال آسیاست. از سوی دیگر، ما هم ایرانیم و در سال‌های گذشته به عنوان بهترین تیم آسیا در رنکینگ فیفا بودیم. حالا هم تلاش می‌کنیم این بازی را با برد و موفقیت پشت سر بگذاریم و به فینال برویم. مطمئنا در این حالت می‌توانیم قهرمانی مان را جشن بگیریم و بعد از سال ها، به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا برسیم.»

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در مورد بازی با ژاپن ادامه داد: «ارزیابی من از این بازی و عملکرد بازیکنان و کادرفنی در مجموع این مسابقات مثبت است. بازیکنان واقعا تلاش کردند و قدرتمندانه جنگیدند، سختکوشی کادرفنی را هم ستایش می‌کنم. آن‌ها شبانه روزی در حال آنالیز حریفان هستند و با دقت و سختی زیادی به فعالیت‌های شان مشغول هستند.»  

تاج در نهایت، در خصوص ماندن یا جدایی کارلوس کی روش گفت: «در صورت قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا، کی روش قطعا بهترین شانس را برای ادامه کار روی نیمکت تیم ملی دارد.»