به گزارش پارس نیوز، 

حمید استیلی در حاشیه تمرین تیم فوتبال امید صحبت‌هایی را انجام داد که گزیده‌ای از آن را در زیر می‌خوانید:

*بازی‌های سختی در مقدماتی المپیک در پیش داریم. بازی‌های‌مان یک روز در میان باید برگزار شود و این باعث می‌شود تا بحث ریکاوری برای ما بسیار مهم باشد.

*مسابقات مقدماتی ۱۱ گروه است که از هر گروه تیم اول مستقیماً صعود می‌کند و چهار تیم دوم هم به اضافه تیم میزبان وارد مرحله بعد می‌شوند.

*برای مسابقات ایران ما استادیوم شهید دستگردی و شهر قدس را پیشنهاد داده‌ایم، اما اگر بتوانیم مسابقات را در شهرستان‌هایی مانند مشهد، شیراز و یا خوزستان هم برگزار کنیم، خوب است.

*با اینکه کشور با مشکلات ارزی روبه‌روست، اما فدراسیون همه تلاشش را می‌کند تا بتوانیم طبق برنامه‌های کرانچار جلو برویم و یک تیم خوب را ساخته و پرداخته کنیم.

*تقریباً همه باشگاه‌ها دارند همکاری می‌کنند. جا دارد از همه مدیران و مربیان باشگاه‌ها تشکر کنیم. قبل از شروع کار ما هیئت رئیسه فدراسیون مصوبه‌ای ارائه کرد که همه باشگاه‌ها موظف شدند بازیکنان‌شان را در اختیار تیم امید بگذارند و خدا را شکر این اتفاق در حال رخ دادن است.

*ما با تمرکز بالا از دقیقه یک خوب کار کردیم و موفق شدیم با گل دقیقه ۱۱ اعتمادبه‌نفس تیم را افزایش دهیم. مالکیت بالای توپ هم یکی دیگر از شاخصه‌های خوب تیم ملی بود که همین مورد باعث شد ما ۲۰ شوت به سمت دروازه یمن بزنیم.

*این نشان می‌دهد که وقتی مالکیت توپ در دست‌مان باشد می‌توانیم فرصت‌های گلزنی بیشتری تولید کنیم. همچنین روی ارسال‌ها خوب کار کردیم و قدرت شوتزنی بازیکنان‌مان نیز در این بازی واضح بود.

*بازیکنان باید مواظب اخطارهای‌شان باشند و یا اینکه در طول بازی مصدوم نشوند، چرا که این موارد می‌تواند در بازی‌های آینده برای تیم ملی دردسرساز شود.

*تیم ما را نمی‌توانید با تیم بزرگسالان مقایسه کنید. کی‌روش هشت سال است که در تیم ملی حضور دارد و کرانچار تنها پنج شش ماه است که در کنار تیم امید است. تیم امید کلاً پنج شش ماه است که شکل گرفته است.

*در رقابت‌های المپیک فقط یک تیم از گروه صعود می‌کند، اما در رقابت‌های جام ملت‌ها تیم‌های سوم هم شانس زیادی برای صعود دارند.

*تیم ما با اینکه یک هفته از تشکیل شدنش می‌گذشت با عراق بازی تدارکاتی انجام داد. ما بعد از آن به بازی‌های جاکارتا رفتیم و در آنجا هم شرایط بهتری پیدا کردیم.

*تیم ملی واقعاً شرایط خوبی دارد و قبل از بازی‌ها هم با قرعه‌ای که برای ایران رقم خورده بود خیلی‌ها صعود ایران را به جمع چهار تیم قطعی می‌دانستند.

*هر چند بازی‌ها سخت است، اما باید ببینید در مراحل بالاتر چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.  

 

*ویتنام می‌تواند تیم بهتری نسبت به یمن باشد اما شاخصه‌ای که ما را بالاتر از حریف قرار می‌دهد توان فیزیکی بازیکنان‌مان است و همچنین تجربه بالای آنها که در لیگ‌های معتبر بازی می‌کنند.

*شرایط جوی کشور به نحوی است که زمین باکیفیت در داخل کشور پیدا نمی‌شود همان‌طور که می‌دانید تیم امید هم در زمین مصنوعی تمرین می‌کند.