به گزارش پارس نیوز، 

علیرضا نیکبخت‌ واحدی این روز‌ها در کلاس مربیگری درجه B شرکت می‌کند و شدیداً مشغول است. با علیرضا در مورد استقلال، تیم ملی و سایر موارد صحبت کردیم. 

مشغول مدرسه فوتبال هستی یا کلاس مربیگری؟

هر دو، اما فعلاً مشغول کلاس‌های مربیگری درجه B هستم و در این کلاس‌ها شرکت کردم. خدا را شکر پنجمین شعبه مدارس فوتبالم را هم افتتاح کردم. تهران، مشهد، رودهن و کرج شعبه‌های قبلی‌ام بودند و خدا را شکر که شعبه جدیدم در شهریار را هم افتتاح کردم. 

به نظر خیلی روی مدارس فوتبال و این شغل حساب کرده‌ای!

ببینید همه مرا می‌شناسند همیشه اخلاقم طوری بوده که نان بازویم را خورده‌ام و به قولی آویزان کسی نبوده‌ام. رابطه‌بازی و... هم بلد نیستم، اما خدا را شکر همیشه آن بالایی دستم را گرفته و هوای مرا داشته است. 

* در مورد حضور فرهاد مجیدی به عنوان مربی استقلال و دستیار شفر چه نظری داری؟

انتخاب مجیدی انتخاب درستی بود و من برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. همیشه برای تبدیل شدن به سرمربی بزرگ نیاز است که مربی شوید و با دستیاری کارتان را شروع کنید مثل رولند کخ که دستیار کریستف رام بود. 

 اما کخ در استقلال موفق نبود!

کخ مربی خوبی بود و اتفاقاً در نیم‌فصل اول با استقلال خوب نتیجه گرفته بود، اما در نیم‌فصل دوم نگذاشتند کار کند!

معتقدی مجیدی مسیرش را برای مربیگری درست انتخاب کرده؟

حتماً فرهاد مجیدی مسیرش را درست انتخاب کرده و با حضور مربی‌ای مانند شفر، فرهاد می‌تواند در کارش موفق شود. 

اما خیلی از چهره‌های بزرگ در دنیای مربیگری سوختند و موفق نبودند؟

باید به مربیان جوان فرصت داد مگر یحیی گل‌محمدی بد نتیجه گرفته یا مربیان جوان دیگر‌مان که در این چند ساله خوب نتیجه گرفته‌اند. در مربیگری اعتماد به یک مربی خیلی مهم است و حتماً با اعتماد به یک مربی جوان می‌توان بهترین بهره را از او گرفت. مجیدی هم از آن دست مربیان است که با اعتماد بیشتر می‌تواند روزی تبدیل به مربی خوبی شود. در همه تیم‌های دنیا هم باید به یک مربی اعتماد شود. در تیم‌های بزرگ هم گاهی شاهدیم که یک مربی مانند مورینیو نتیجه نمی‌گیرد، اما مسئولان تیم بزرگی مانند منچستر به سولشائر اعتماد می‌کنند و موفق می‌شوند. 

به نظرت تیم ملی می‌تواند بعد از ۴۳ سال قهرمان شود؟

تیم ایران باید قهرمان شود هر چند که کنار تیم ما مدعیان دیگری مانند کره و ژاپن هم وجود دارند. 

اما مهدوی‌کیا گفته بایدی برای قهرمانی یک تیم وجود ندارد.

هر جور حساب کنیم به نظرم ایران به جمع چهار تیم می‌رسد. تیم ما امکانات خوبی دارد و با توجه به بازیکنانی که دارد حتماً می‌تواند شرایط خوبی داشته باشد و با رسیدن به جمع چهار تیم شانس قهرمانی را برای خودش محفوظ نگه دارد.