به گزارش پارس نیوز، 

تصاویر عجیبی است تصاویر علی دایی و ابراهیم شکوری. تصویرهای استاد و شاگردی است. استاد و شاگردی که استاد در این رابطه همیشه نقش سلطان را هم داشته!

ابی شکوری در سایپا و پرسپولیس و حتی تیم ملی شاگرد علی دایی بوده. یکی از آنهایی که در تیم علی دایی بودند. از همان هایی که دایی عادت دارد به شوخی کردن با آنها!

علی دایی رفتارهای خاصی دارد. می‌گوید کاری را برایش بکنند، باید انجامش بدهند. دایی تقریبا غیر از خداداد، کریمی، مهدوی کیا ، هاشمیان ، احمد عابدزاده و کریم آقای باقری و یحیی و البته سهراب بختیاری زاده، تقریبا با همه هم دوره هایش این طور بوده و وقتی چیزی می گفته با یک واژه همراه با خنده :«فلان فلان شده بیا فلان کار را برایم بکن» حرفش را پیش می برده است.

حالا روزگار گذشته، ابراهیم شکوری دمتری مدیریت ورزش گرفته، رفاقتی داشته با فرزند یکی از مقامات ارشد فوتبال و بعد از دعوای علی خطیر و اوسیانو دئاکروز و اخراج خطیر از معاون دبیرکلی، برای آن سمت به ساکت معرفی می شود.

جایی که اولین سمت اجرایی مدیریتی اوست. ابی که دوره فوتبالش هم پسری بود به شدت محبوب، کارش را به امید یک پیشرفت شگرف آغاز می کند.

بعد از کلی انتقاد درباره نحوه انتخابش و سفارشاتی که می گفتند برایش شده، او چند ماهی در پستش جا افتاد. قانون بازنشسته ها فرصتی شد برایش تا بتواند سرپرستی پست دبیرکلی فدراسیون فوتبال را کسب کند.

او که در جام جهانی پس از جنجال بر سر اینکه قرار شده در هواپیمای تیم ملی به مسکو برود، توهینی به یک خبرنگار خارج نشین کرد و بیخیال رفتن شد،این بار برای افتتاحیه جام ملت‌ها دیگر مهمان آفیشیال کنفدراسیون فوتبال آسیا محسوب می شد.

او در جایگاه دبیرکل فدراسیون فوتبال به ابوظبی رفته بود.

پستی مهم و تشکیلاتی. بازی افتتاحیه را داشت کنار علی دایی می دید. برای علی دایی، او همان ابی شکوری بود و برای شکوری، دایی همان علی آقایی که وقتی می گوید فلان کار و یکی از آن جملات احتمالا علی پروینی اش را می گوید، باید انجام شود، بی چون و چرا و برو برگرد!

حاصل چنین رابطه ای می شود همین تصاویر منتشره از افتتاحیه جام ملتها که دبیرکل فدراسیون فوتبال مشغول گرفتن عکس یادگاری از علی دایی است و حالا آن عکس ها می شود سوژه.

نکته البته این است که نه علی دایی و نه ابراهیم شکوری در آن لحظه یادشان نبوده که ابی شکوری در آن جایگاه ننشسته و دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران است که افتاده از پی عکس یادگاری گرفتن!

البته وقتی نماینده های مجلس آن شکلی با موگرینی سلفی می گیرند که دیگر این عکس ها نباید خیلی غریب باشد!

ولی کاش ابی شکوری یادش باشد که باید باورش شود در جایگاه دکتر ابراهیم شکوری ، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران به این جام رفته است!