به گزارش پارس نیوز، 

محمد علیپور، در جمع خبرنگاران بعد از انتخاب مجددش به عنوان رییس رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی، اظهار کرد: فکر می‌کنم که انتخابات خوب و عادلانه و همچنین منظمی امروز (یکشنبه‌) برگزار شد، در این انتخابات دو کاندیدای دیگر هم حضور داشتند که بسیار محترم هستند و در ورزش فعالیت دارند، آنها نیز برنامه‌های خود را اعلام کرده‌اند و من هم از برنامه‌ها  و گفته‌های آنها در اصول کارم استفاده خواهم کرد.

علیپور در ادامه‌ ، خاطر نشان کرد: ما جوانترین فدراسیون ایران هستیم. یعنی آخرین فدراسیونی هستیم که تشکیل شده است. از تاریخ آغاز کار ما تنها هشت سال می گذرد که یکی، دو سال اول  زمان طول کشید که امکانات و فضاسازی انجام شود و ما را در کشور بشناسند. گاهی تعداد انجمن‌ها از ۲۰ رشته هم بالاتر رفته و در حال‌ حاضر ۲۰ انجمن و ۵۰ رشته ورزشی داریم که کنترل، هدایت و حمایت آنها کار سنگینی است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش ، یادآور شد: از زمان فعالیت‌مان انجمن‌هایی به این فدراسیون آمده‌اند که به موفقیت رسیده اند. آنها حداقل پیشرفت  رو به جلو را داشتند. انجمن‌هایی هستند که با شرایط قبل خود قابل قیاس نیستند.

رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی، خاطر نشان کرد: دومین برنامه ما مدال‌آوری است. رشته‌هایی را برای کسب مدال در آسیا و جهان تقویت می‌کنیم که بتوانند مدال بگیرند، ما تعداد خاصی رشته مدال‌آور داریم. باید سعی کنیم تعداد آنها را بیشتر کنیم. خیلی سال پیش زمانی که انجمن کبدی را تاسیس کردم، خیلی ها به آن ایراد می گرفتند و به آن توجهی نداشتند، اما در حال‌ حاضر بعد از ۱۶ سال این رشته دو طلای بازی‌های آسیایی را از آن خود کرده است. ما در این فدراسیون نیز به دنبال این برنامه هستیم. در سال ۹۶ در عشق آباد ۱۲ مدال گرفتیم که پنج مدال آن طلا بود. شاید اگر این پنج مدال ما نبود جایگاه کاروان ایران تغییر می‌کرد . ما می‌توانیم در بازی‌های آسیایی با کسب مدال در جایگاه کاروان ایران تاثیرگذار باشیم. ما چهار رشته المپیکی داریم که فعالیت می‌کنند. آنها همانند سازمان‌های مردم نهاد حرکت می‌کنند و دولت هم به آنها کمک می‌کند.

وی در ادامه‌ اضافه کرد: ما در حال‌ حاضر از نظر جمعیت رتبه سوم فدراسیون‌ها قرار داریم . در میان فدراسیون‌های چند رشته‌ای بعد از جانبازان و معلولان در رده دوم قرار گرفته‌ایم و از نظر عملکردمان در کل فدراسیون‌ها در رده چهاردهم ایستاده ایم که بعد از چند سال کار، رسیدن به این نقطه خوب است  و خوب توانسته‌ایم خود را نشان دهیم.

علیپور در پاسخ به این سوال که برخی از رقبای شما در این مجمع درباره بازنشسته بودن شما موضوعاتی را مطرح کرده‌اند، توضیح داد: نه این طور نیست و بازنشسته نیستم. من این دوره را کامل می‌توانم سپری کنم. کاندیداها برای جلب رای برخی موارد را عنوان می‌کنند. سی و خرده‌ای سال خدمت کرده‌ام و تا ۳۵ سال می‌توانم ادامه‌ به کار دهم. دوره ریاست هم در این فدراسیون تمام شود، چند ماه دیگر هم تا بازنشستگی‌ام زمان باقی می‌ماند.