به گزارش پارس نیوز، 

فرناندو هیه رو سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا که در جام جهانی 2018 هدایت این تیم را مقابل ایران برعهده داشت، می‌گوید که با وجود ناکامی در این رقابت‌ها از تصمیم خود برای پذیرش مسئولیت سرمربیگری ماتادورها پشیمان نیست.

هیه‌رو: به عقب برگردم، بازهم مربی اسپانیا می‌شوم

هیه رو در شرایطی روی نیمکت تیم ملی اسپانیا نشست که تنها دو روز به آغاز جام جهانی، جولن لوپتگی از این تیم اخراج شده بود و او می‌بایست تیم را برای مصافی سخت با پرتغال در اولین بازی‌اش در مرحله گروهی آماده می‌کرد. هیه رو اگرچه توانست به سختی و با تنها یک پیروزی یک گله مقابل ایران اسپانیا را به عنوان تیم اول گروه B‌ به مرحله یک هشتم نهایی برساند اما در آنجا موفق نشد به شاگردانش برای عبور از سد روسیه میزبان کمک کند و در کمال ناباوری شاهد شکست آنها در ضربات پنالتی و کنار رفتن شان از گردونه رقابت‌ها بود.

با این وجود کاپیتان سابق رئال مادرید در گفت‌و‌گو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی اسپانیا اعتراف کرد که اگر می‌توانست به گذشته برگردد باز هم مسئولیت هدایت تیم ملی اسپانیا را به خاطر تعهدی که به این تیم دارد، قبول می‌کرد.

هیه‌رو: به عقب برگردم، بازهم مربی اسپانیا می‌شوم

هیه رو که پس از جام جهانی جای خود را به لوئیس انریکه داد، گفت: « تأکید می‌کنم که اگر می‌توانستم به خاطر تعهد و وفاداری‌ام، بازهم هدایت تیم ملی اسپانیا را قبول می‌کردم. من 50 سال سن دارم و در زندگی‌ام شرایط این چنینی زیادی را تجربه کرده‌ام، شرایطی مثل اینکه سه روز مانده به جام جهانی مجبور شوی شرایطت را تغییر دهدی. تعهد و صداقتی که من نسبت به تیم ملی داشتم، سبب شد که مسئولیت هدایت آن را قبول کنم.

می‌دانستم که باید این کار را انجام بدهم و الان هم وجدانم راحت است. می‌دانستم که انتظارات از ما حداکثر است اما با شرایط پیچیده‌ای که ما داشتیم، چاره‌ای جز آن نبود. من رفتار بازیکنانم را بعد از اتفاقی که افتاد تحسین می‌کنم. به غیر این، سایر مسائل فنی و فوتبالی بودند که در آن شما ممکن است روی همه شرایط کنترل نداشته باشید.

هیه‌رو: به عقب برگردم، بازهم مربی اسپانیا می‌شوم

وقتی که تصمیم گرفتن هدایت تیم ملی اسپانیا را قبول کنم، تنها چیزی که به آن فکر نمی‌کردم، خودم بودم، اینکه ممکن است موفق باشم یا زمین بخورم. اگر به گذشته برگردم باز هم همان تصمیم را می‌گیرم و از هیچ کسی هم (به دلیل ناکامی تیم ملی اسپانیا) گله و شکایتی ندارم. بازیکنان من با تمام توان‌شان تلاش کردند. شما باید خودتان در چنین شرایطی قرار بگیرید تا درک کنید که من چه می‌گویم و کار کردن چقدر سخت است.»

انتهای پیام/