به گزارش پارس نیوز، در روزهای اخیر کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران در  صدد بود تا مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام ملت های آسیا 2019 امارات را روی یک کشتی در جزیره کیش برگزار کند و پس از اینکه اعضای تیم روی عرشه قرار گرفتند، چندین قایق جت با به اهتزاز در آوردن پرچم ایران، کشتی تیم ملی را همراهی کنند و همچنین روی خلیج فارس، بازیکنان تیم ملی توسط یک هواپیما از آسمان گلباران شوند که با مخالفت کی روش و تیم های ملی همراه شد و مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران خبرداد که مراسم بدرقه تیم ملی در جزیره کیش لغو خواهد شد.

دلیل لغو مراسم بدرقه، برگزاری به موقع تمرینات تیم ملی در امارات بود و به این دلیل  مسئولان تیم ملی با آن مخالفت کردند.

البته غلامحسین زمان آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال دقایقی قبل در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد، موافقت مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال را گرفتیم که یک مراسم بدرقه در تهران با حضور مسئولان و پیشکسوتان برگزار کنیم و در آن مراسم از سرود هواداری تیم ها، سرود تیم ملی فوتبال ایران و قالی مربوط به جام ملت های آسیا و یک قالی برای تشکر از کی روش رونمایی می شود. 

او افزود: این مراسم بدرقه بدون حضور ملی پوشان برگزار می شود و به نوعی آش پشت پا است. این مراسم با حضور پیشکسوتان و مسئولان فدراسیون برگزار و به احتمال زیاد تاریخ آن 12 دی است. قرار است امروز (سه شنبه) جمع بندی نهایی را با فدراسیون فوتبال انجام دهیم و همچین فردا (چهارشنبه) با حامی مالی صحبت کنیم تا این اتفاق رخ دهد.

گفتنی است، در مراسم بدرقه قرار است از آهنگ تیم ملی فوتبال ایران که خواننده آن ماهور قوچان نژاد است، هم رونمایی شود. این سرود چهارشنبه به دست فدراسیون فوتبال می رسد و قرار است 12 دی رونمایی شود.