به گزارش پارس نیوز، مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 امارات در حالی از 15 دی با دیدار تیم‌های امارات و بحرین آغاز می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران با هدایتکارلوس کی روش در گروه D این مسابقات با یمن، ویتنام و عراق همگروه است و تلاش می‌کند تا به قهرمانی برسد.

طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) پنج دی باید اسامی 23 بازیکن نهایی تیم ملی فوتبال ایران ایران برای حضور در جام ملت های آسیا اعلام شود و این درحالیست که اکنون 23-24 بازیکن در اردوی یوزهای جوان در دوحه قطر هستند و با حضور لژیونرها این تعداد به 30 بازیکن می رسد و کی روش کار سختی برای انتخاب 23 بازیکن نهایی دارد.

سرمربی پرتغالی تیم ملی در گذشته اعلام کرد، برای انتخاب بازیکنان اصلی ام دچار سردرد شدیدی می شوم و اکنون که تنها یک روز تا اعلام نفرات نهایی باقی مانده است، کی روش تلاش می کند تا به صورت رو در رو با بازیکنان صحبت کند و سپس 23 بازیکن اصلی خود را انتخاب کند. 

کی روش در مصاحبه شب گذشته اش با برنامه 90 و عادل فردوسی پور تاکید کرد برای این تصمیم سخت با تک تک بازیکنان صحبت خواهد کرد و سپس لیست نهایی خود را در اختیار کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار می دهد. کی روش برای انتخاب این لیست باید بازیکنانی را خط بزند و همچنین با کادرفنی درباره بازیکنان مصدوم صحبت کند. 

26 دسامبر (5 دی) فرصت ارسال نام 23 بازیکن نهایی برای حضور در جام ملت ها و رقابت با یمن، ویتنام و عراق است و باید دید مرد پرتغالی چه نفراتی را انتخاب خواهد کرد اما به نظر می رسد حضور برخی بازیکنان قطعی است.