به گزارش پارس نیوز، 

شبکه تلویزیونی راشا تودی روز یکشنبه با درج این خبر نوشت: باشگاه هوفنهایم در ابتدا، در جریان آخرین جلسه تمرینی این تیم در آستانه بازی با وردربرمن در 19 دسامبر، از حضور این پهپاد بر فراز محل برگزاری تمرین آگاه شده و احساس خطر کرد و در ادامه پس از تشخیص و شناسایی موقعیت پرواز این بالگرد بدون سرنشین، مراتب به پلیس محلی اطلاع داد.

نکته حائز اهمیت این است که مقامات باشگاه وردربرمن با انتشار بیانیه ای ضمن پذیرفتن مسئولیت این حادثه، اذعان داشتند که این باشگاه با برنامه ریزی قبلی پهپاد مذکور را به منظور تجسس جلسه تمرینی هوفنهایم و جمع آوری اطلاعات، روانه محل مذکور کرده است.

در بیانیه رسمی منتشر شده از سوی باشگاه وردربرمن ضمن عذرخواهی بابت حادثه مذکور، آمده است: وردر برمن سه شنبه هفته گذشته پهپادی را روانه جلسه تمرینی تیم هوفنهایم کرده است؛ در واقع این اقدام نتیجه جلسه مدیرعامل، سرمربی و آنالیزورهای ما بوده است.

در بسیاری از کشورها از جمله آلمان، پرواز پهپادها بر فراز مناطق پرجمعیت اقدامی غیرقانونی محسوب می شود. این در حالی است که «فرانک بومان» رئیس باشگاه وردر برمن مدعی است که این پهپاد به طور مستقیم روی زمین تمرینی به پرواز در نیامده و در نتیجه هیچ خطری بازیکنان تیم هوفنهایم را تهدید نکرده است.

بازی این دو تیم که چهارشنبه هفته گذشته در هفته شانزدهم بوندسلیگا برگزار شد، در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

وردر برمن در حال حاضر با 22 امتیاز در رده دهم جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال آلمان قرار داشته و با هوفنهایم نیز با 2 امتیاز بیشتر در رده هفتم جای دارد.

انتهای پیام/