به گزارش پارس نیوز، حمید استیلی، مدیر تیم ملی امید ایران در تحلیل این بازی به سایت فدراسیون فوتبال گفت:  شاهد بازی بسیار خوب و پرفشاری از جانب هر دو تیم بودیم که هم از نظر نمایش و عملکرد بازیکنان ما و هم از نظر نتیجه راضی کننده بود. در بازی ما مقابل سوریه شاهد دو اتفاق حائز اهمیت بودیم. اول اینکه روی ضربات ایستگاهی عملکرد قابل قبولی داشتیم و به همین شکل موفق به گل زنی شدیم و دوم اینکه از نظر آمادگی جسمانی توان خودمان را به خوبی نشان دادیم. در جنگ های تن به تن موفق عمل کردیم و دوندگی بسیار بالایی داشتیم. طبق آمار در نیمه اول این بازی بازیکنان ما دوندگی بالای 5 کیلومتر را ثبت کردند که این آمار درخشان وبسیار خوبی است. البته قطعا نقاط ضعفی هم وجود داشته که مورد توجه کادر فنی قرار می گیرد و برای رفع این موارد اقدام می کنند.

 

حمید استیلی در ادامه صحبت هایش این چنین گفت: مسئله بازی کردن بازیکنان تیم امید در باشگاههای خودشان اهمیت زیادی دارد. ما در این بازی شاهد بودیم نفراتی که در باشگاه خودشان فرصت بازی کردن پیدا می کنند پیشرفت چشمگیری داشتند و البته از سوی دیگر نفراتی که فرصت کافی پیدا نمی کنند طبیعتا افت می کنند. مثلا بازیکنی مثل آزادی که زننده گل اول ما بود در باشگاه خودش می تواند ثمربخش باشد و به تراکتورسازی کمک کند. یا مسلمی پور و سایر نفراتی که توانایی های خودشان را نشان داده اند. قائدی و طاهرخانی هم باید در باشگاه های خودشان به کار گرفته شوند که این اتفاق بسیار مفید و خوبی است. با این وجود انجام همین مسابقات بین المللی با حریفان قدرتمند هم تاثیرگذار است و به پیشرفت بازیکنان کمک می کند. در واقع هر یک بازی از سویی تجربه و کیفیت بازیکن را بالا می برد و از سویی کادر فنی ما را به خواسته ها و اهدافشان نزدیک تر می کند. هم چنین باید به عملکرد امید نورافکن در این بازی اشاره کنم که نشان داد به عنوان کاپیتان تیم در نقش یک رهبر عملکرد بسیار خوبی داشت و به واقع تیم را داخل زمین بسیار خوب هدایت می کرد.

 

مدیر تیم ملی امید در پایان گفت: ما شناخت خوبی از فوتبال سوریه داریم و می دانیم که آنها همیشه با تعصب و تلاش زیادی بازی می کنند. در این مسابقه هم شاهد بودیم که سوریه تلاش زیادی کرد تا مقابل با مقاومت کند اما عملکرد و دوندگی بچه های ما اجازه نمی داد که بازی سوری ها شکل بگیرد. در هر صورت به عقیده من سوریه همیشه حریف سرسخت و قابل احترامی است. با این وجود مسابقه بسیار خوب و مفیدی برگزار شد و امیدواریم در بازی بعدی هم شاهد چنین بازی نزدیکی باشیم و کادر فنی ما بتواند از این موقعیت مناسب برای شناسایی نقاط ضعف و قوت و بررسی عملکرد بازیکنان استفاده کند.