به گزارش پارس نیوز، علی خطیر درباره جدایی نیومایر و گرو و اینکه رفتن آنها تاییدی بر کیفیت پایینشان بوده است، گفت: وقتی مجموعه مدیریتی جدید شروع به کار کرد، با درخواست سرمربی یکی دو بازیکن به تیم اضافه شدند. بنا به شرایطی نتوانستند کیفیت لازم را نشان بدهند. یک مقدار هم فشار از سمت تماشاگران بود. مثلا گرو را با تیام مقایسه می کردند. گرو بازیکنی با شرایط متفاوت بود. گرو و نیومایر بازیکنان با کیفیتی بودند. گرو جام باشگاه های اروپا بازی کرد و نیومایر در آکادمی منچستر کار کرده بود.

وی در گفتگو با رادیو تهران افزود: تصمیم مدیریت باشگاه فسخ قرارداد با این دو بازیکن بود. مذاکراتی در دو ماه گذشته با آنها داشتیم. آنها دو ماه حقوق عقب افتاده داشتند و اگر از ایران می رفتند، می توانستند مشکلات عدیده ایجاد کنند چون قوانین فیفا به نفع بازیکن است. ولی با تدبیر آقای فتحی در یک ماه اخیر مذاکرات خوبی با آنها داشتیم و بدون پرداخت یک ریال جریمه و هزینه اضافه و فقط پرداخت حقوق آنها تا ماه دسامبر قراردادشان را فسخ کردیم.

خطیر در خصوص شرایط این روزهای استقلال گفت: خوشبختانه در هفته های آخر توانستیم نتایج خوبی کسب کرده و خود را به بالای جدول برسانیم اما اگر اشتباهات داوری نبود مطمئناً شرایط بهتری داشتیم.

وی با انتقاد از وضعیت داوری برای استقلال اظهار داشت: برای چهار بازی آخر نیاز به ۱۲ امتیاز داشتیم که سه بازی را با پیروزی به پایان رساندیم اما متأسفانه با اشتباه داوری مقابل پدیده به تساوی دست پیدا کردیم و نتوانستیم به آنچه می خواهیم دست پیدا کنیم.

خطیر خاطرنشان کرد: ما رسماً به فدراسیون فوتبال بابت اتفاقات داوری شکایت کردیم زیرا اعتقاد دارم بیشتر از هر تیمی این استقلال بود که ازداوری ضربه خورد و امتیازات زیادی را از دست داد. ما به سلامت آنها شکی نداریم اما این اشتباهات باعث شد تا استقلال بیشتر از تیم های دیگر متضرر شود و امتیازات زیادی را از دست داده و در جایگاه واقعی اش قرار نگیرد.

وی در خصوص مصاحبه های بازیکنان استقلال و پرسپولیس علیه یکدیگر تصریح کرد: من این کار را نمی پسندم و اعتقاد دارم این روش، روش درستی نیست. این جنگ لفظی در شأن بازیکنان فوتبال ما نیست و باید این مشکلات از طریق باشگاه ها حل شود. مطمئن باشید مدیریت باشگاه در احقاق حق تیم سکوت نخواهد کرد و هرآنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا حقی از استقلال از بین نرود.

خطیر در پاسخ به این پرسش که قرار است همانند اروپا برای قضاوت بهتر از var استفاده شود، گفت: من نمی خواهم وارد این مسائل شوم اما ممطئن باشید این بیشتر یک مسئله تبلیغاتی است. ما باید زیرساخت ورزشگاه هایمان را درست کنیم. متأسفانه ما هنوز حق پخش نداریم. تیم های لیگ برتری چهار سال است از تحقیقات دور زمین که مبلغی معادل ۴۰۰ میلیارد تومان است، پولی دریافت نکرده اند و مشخص نیست این پول ها کجا رفته است!؟ قرار نیست ما همیشه از هواداران بخواهیم با اس ام اس به ما کمک کنند. حق پخش تیم ها باید پرداخت شود ولی متأسفانه این اتفاق نمی افتد. ما سه مولفه اصلی برای کمک به تیم ها را نداریم، دولت هم دیگر کمکی نمی کند. شما فرض کنید در استادیوم آزادی سیستم var گذاشته اند، در بقیه ورزشگاه ها چه اتفاقی می افتد. پس مطمئن باشید این صحبت ها صرفاً جنبه تبلیغاتی دارد و هیچ وقت این اتفاق رخ نخواهد داد.

معاون ورزشی باشگاه استقلال در خصوص فصل نقل و انتقالات و جذب ابراهیم توره و جباروف اظهارداشت: من از همه خواهش می کنم اجازه دهند باشگاه استقلال در سکوت و آرامش کارش را ادامه دهد. متأسفانه این روزها رسانه ها  گمانه زنی های زیادی می کنند و هر روز اسم چند بازیکن را می آورند که قرار است به استقلال یا تیم های دیگر بپیوندد. این دوستان باید بدانند که این مسئله باعث خواهد شد که بی دلیل قیمت بازیکنان بالا برود.

وی ادامه داد: سابقه بدی را در مراودات و رفتار با بازیکنان خارجی داریم. در استقلال مشکلات جدی داریم مثل عادل شیحی، رابسون جواریو، پروئیچ و بویان. اینها در استقلال بودند و وقتی از کشور رفتند قراردادشان را فسخ کردند. همین الان بویان، رابسون و پروئیج رفع نشده است. خدا را شکر گرو و نیومایر با حالت دوستانه از ما جدا شدند. 

معاون استقلال تاکید کرد: بازی در استقلال و انتظار تماشاگران را بارها با این دو بازیکن مرور کردیم و در نهایت دوستانه از هم جدا شدیم. برای آنها آرزوی موفقیت می کنم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این فضای نقل و انتقالاتی، بیشتر از همه کارگزاران استفاده می کنند. آنها از حمایت رسانه ها برخوردار می شوند و از این موضوع استفاده می کنند و مبلغ بازیکن را بالاتر می برند. پس امیدوارم نه تنها ما بلکه اجازه دهند همه باشگاهها با آرامش و سکوت کامل در نقل و انتقالات کارشان را انجام دهند تا شاهد گران شدن بی دلیل بازیکنان نباشیم.