به گزارش پارس نیوز، 

اطلاع رسانی ضعیف این دوره از مسابقات باعث شد تا رسانه ها و خبرگزاری های استان همدان نسبت به بازتاب این رقابت ها اشتیاق نشان نداده و ارتباط خبری با عوامل رقابت ها برقرار نشود.

اگرچه روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان به عنوان مرجع اصلی اطلاع رسانی ورزش استان در رقابت های مختلف ملی و بین المللی که به میزبانی همدان برگزار شده، همواره تعامل خبری مناسب را با رسانه ها داشته است اما در مسابقات جهانی او اسپرت از این ظرفیت هم استفاده ای نشده بود.

حمدالله چاروسایی مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان همدان در این باره گفت: مسئولیت اطلاع رسانی برعهده عوامل اجرایی مسابقات بوده است.

کارشناسان روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان همدان نیز حتی برای دریافت اخبار با چالش مواجه بودند و تنها خبر آغازین مسابقات روی خروجی سایت رسمی این اداره کل منتشر شد.

او اسپرت رشته ای رزمی اما اصیل ایرانی و زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزشی کشور فعالیت می کند و در استان ها نیز تشکیلات سازمانی آن زیر نظرهیات انجمن های ورزشی است.

سیدمحمد عیوقیان رئیس هیات انجمن های ورزشی استان همدان نیز از اطلاع رسانی نامناسب مسابقات گلایه کرد و گفت: رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی خواستار ارایه آمار و ارقام این مسابقات بود که به سختی تهیه و ارسال کردیم.

وی یادآور شد: اطلاع رسانی این دوره از مسابقات ضعیف بود و به درستی از وضعیت رقابت ها آمار وجود نداشت.

حتی سایت رسمی فدراسیون انجمن های ورزشی کشور نیز به این مسابقات اشاره نکرده است و خبری از برگزاری مسابقات در این سایت نیست.

مشاهدات عینی نشان می دهد که روی خروجی خبرگزاری های کشور نیز خبری پیرامون این رقابت ها وجود ندارد.

** ایران قهرمان شد
تیم کشورمان عنوان قهرمانی یازدهمین دوره مسابقات جهانی او اسپرت به میزبانی همدان راکسب کرد.
در پایان این مسابقات که به مدت سه روز برگزار شد، تیم افغانستان عنوان دوم را کسب کرد و پاکستان بر سکوی سوم ایستاد.
در این دوره از مسابقات 126 ورزشکار داخلی و خارجی از هشت کشور در بخش‌های او اسپرت هنری، تمرکزی، ذهنی و او اسپرت مبارزه‌ای به میزبانی مجموعه ورزشی کارگران همدان به رقابت پرداختند.
کشورهای افغانستان، سوریه، عراق، پاکستان، قبرس، هند، فنلاند و آمریکا در این رقابت ها شرکت داشتند.
ورزش «او اسپرت» زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزشی کشور فعالیت می کند.
او اسپرت به معنی ورزش پارسیان آسیایی است و گسترده ترین محصول ورزش ایران به شمار می رود که با هزینه شخصی توسعه یافته است مقر فدراسیون جهانی این رشته نیز در همدان است.
این فدراسیون جهانی که از سال 2005 تاکنون شروع به کار کرده است، تاکنون 25 دوره مسابقات کشوری و 11 مورد مسابقات جهانی برگزار کرده است.
ریاست فدراسیون جهانی در اختیار «شیخ عادل» از عمان است و بنیانگذار این فدراسیون «محمدقاسم منوچهری»از همدان به شمار می رود.

انتهای پیام/