به گزارش پارس نیوز، پیر امریک اوبامیانگ که از دورتموند راهی آرسنال شده با به ثمر رساندن ۱۰ گل توانسته است در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار دارد. حالا همه نگاه‌ها در بازی یونایتد و آرسنال به این بازیکن دوخته شده است.

اونای امری سرمربی آرسنال با تمجید از آقای گل لیگ برتر گفت: من از او می‌خواهم که به همین روند ادامه دهد و بتواند روز به روز بهتر شود. البته در کنار این، او باید به فکر بازی‌های گروهی و تیمی نیز باشد. او این فرصت را دارد که برترین گلزن لیگ برتر در این فصل شود و به همین خاطر باید بتواند از این موقعیت استفاده کند. ما همه به اوبامیانگ کمک می‌کنیم تا بتواند به همین روند ادامه دهد و آقای گل لیگ برتر شود. اگر او گلزنی کند به سود تیم ما خواهد بود چون او امید اول گلزنی تیم ماست. او در دو بازی اخیر خود در لیگ برتر عملکرد بسیار خوبی داشته و در بازی برابر تاتنهام نشان داد که می‌تواند در بازی‌های بزرگ نیز تاثیر زیادی داشته باشد. گلزنی در این بازی‌ها اعتماد به نفس شما را بالاتر می‌برد و به شما کمک می‌کند در بازی‌های بعد کار راحتی برای گلزنی داشته باشید.

امریک اوبامیانگ از سال ۲۰۰۷، اولین بازیکن لیگ برتری است که از ۱۰ شوت در چارچوب خود به سمت دروازه موفق شده است ۱۰ گل به ثمر برساند. قبل تر بنی مک کارتی توانسته بود در سال ۲۰۰۷ به این مهم دست یابد.

آرسنال امیدوار است این فصل سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به دست بیاورد تا بعد از دو سال غیبت، به این رقابت‌ها بازگردد.