به گزارش پارس نیوز، 

شور کوبا شهرت زیادی در پرورش ستاره‌های نامدار در ورزش والیبال دارد، ولی آنها مدت زیادی است که هیچ افتخاری در جهان کسب نکرده‌اند. در این حال به نظر می‌رسد که تصمیم کمیسیون ملی ورزش کوبا می‌تواند سرنوشت ورزش این کشور را عوض کند.

یک نشریه معتبر ایتالیایی خبر داد که بعد از حدود 20 سال، بازیکنان کوبایی که این کشور را ترک کرده‌اند، قادر خواهند بود تا دوباره برای تیم ملی کوبا بازی کنند و هر بازیکنی که هنوز ملیت خود را تغییر نداده، شامل این قانون جدید خواهد شد.

به این ترتیب، اوسمانی خوانتورنا، ویلفردو لئون و یواندری لیل که به ترتیب تابعیت کشورهای ایتالیا، لهستان و برزیل را قبول کرده‌اند، دیگر قادر نیستند برای کشور خود بازی کنند.

این تصمیم مهم توسط «آریل ساینس»، رئیس فدراسیون والیبال کوبا که ریاست کمیسیون ملی ورزش این کشور را نیز بر عهده دارد، گرفته شده است.

روبرتلاندی سیمون که همچنان تابعیت خود را تغییر نداده در مورد این قانون جدید گفت: درباره آن، چیزهایی شنیده‌ام، ولی در موردش با کسی صحبت نکردم. بازگشت به کوبا صرفاً به خاطر اینکه برگشته باشیم، بی‌معنی است. من زمانی به کوبا باز می‌گردم که بتوانم به جوانان کمک کنم و تیم ملی کوبا باز هم به موفقیت برسد. اگر کسی در این مورد با من تماس گرفت، با او صحبت خواهم کرد.

انتهای پیام/