به گزارش پارس نیوز، 

مدیربرنامه‌های افشین قطبی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: قطبی قصد دارد در کره جنوبی فعالیت کند. زیرا معتقد است تجربه فراوانش در آسیا می‌تواند به لیگ حرفه‌ای این کشور کمک کند.

نماینده قطبی در کره جنوبی بدون اشاره به نام تیمی گفت: این مربی در حال مذاکره با چند باشگاه «کی لیگ» است.

اگر قطبی با تیمی قرارداد امضا کند، او به کشور که در آن در مربیگری پیشرفت کرده، باز خواهد گشت.

قطبی از طریق نماینده خود گفت: "من معتقدم فوتبال کره باید به روز شود و می‌توانم تجربه، نوآوری و ایده‌های جدید را برای کمک به کره برای موفقیت‌های جهانی آینده ارائه دهم. "

قطبی یکی از خارجی‌هایی است که با فوتبال کره جنوبی آشنا است. او برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ با کره جنوبی همکاری کرد، قطبی تحلیلگر ویدئویی تیم ملی فوتبال کره در زمان مربیگری گاس هیدینک بود. او به کره جنوبی برای رسیدن به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۰۲ کمک کرد.

قطبی در سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ به عنوان دستیار در تیم سووون سامسونگ کار کرد. سپس بار دیگر از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ به عنوان دستیار دیک ادووکات به تیم ملی کره جنوبی بازگشت.

پس از کار با تیم ملی کره جنوبی، قطبی هدایت پرسپولیس تهران را بر عهده گرفت و پس از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ مربیگری تیم ملی ایران را بر عهده داشت.سرمربی سابق ایران، در ادامه فعالیت‌های خود مربیگری تیم‌های شیمیزوی ژاپن و بوریرام تایلند را در دست گرفت.آخرین تیم قطبی باشگاه شیجیژوانگ چین بود که سال ۲۰۱۷ از این تیم جدا شد.