به گزارش پارس نیوز، تیم ملی کاراته کشورمان که منظور حضور در رقابت های جهانی راهی کشور اسپانیا شده بود پس از کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و ۴ برنز و ایستادن در جایگاه نایب قهرمانی جهان بعد از 48 سال ساعت 1:30 بامداد امروز سه شنبه 22 آبان ماه با استقبال شاهرخ شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک، احمد سعادتمند مدیرکل دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان، کیکاووس سعیدی، خزانه دار کمیته ملی المپیک، مسئولان بانوان وزارت ورزش و جوانان، احمد شقاقی، نایب رئیس فدراسیون و پیشکسوتان این رشته وارد کشور شدند.

تیم ملی کاراته مردان ایران در بخش کومیته تیمی توانست برای سومین بار پیاپی در فینال رقابت های جهان مدال طلا را از آن خود کند و کاتای تیم مردان مدال برنز جهان را بدست آورد.

بهمن عسگری پس از 12 سال در وزن منهای 75 کیلوگرم توانست برای تیم ملی کشورمان مدال طلای جهان را بدست آورد.

محمد صادق فرجی رئیس فدراسیون کاراته درباره موفقیت تیم ملی ایران پس از 48 سال در رقابت های جهانی بیان کرد: نتایج و عملکرد ملی پوشان ما بسیار خوب بود و توانستیم باعث افتخار ورزش ایران در جهان باشیم.امیدوارم که روند موفقیت کاراته کاهای ما در المپیک 2020 توکیو ادامه داشته باشد تا در المپیک هم برای کاروان ورزشی ایران افتخار آفرینی کنیم.

شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته درباره موفقیت تیم ملی مردان در این دوره از مسابقات گفت: خوشبختانه توانستیم برای سومین بار پیاپی در کومیته تیمی مدال طلای جهان را کسب کنیم و در بخش انفرادی هم ملی پوشان عملکرد خیلی خوبی داشتند.

او ادامه داد: خوشحالم که توانستیم اعتماد مسئولان فدراسیون را با کسب مدال های خوش رنگ و به بهترین شکل پاسخ دهیم.

بهمن عسگری ملی پوش کومیته مردان کشورمان درباره کسب مدال طلای خود گفت: حریفان قدرتمندی در این دوره از مسابقات حضور داشتند و خوشحالم که توانستم از سد آنها عبور کنم و در کنار مدال طلای تیمی، مدال طلای انفرادی را هم کسب کنم.

هامون درفشی پور دارنده مدال برنز جهان درباره این مسابقات گفت: تجربه حضور در لیگ های جهانی را داشتم اما برای نخخستین بار بود که دررقابت های جهانی حاضر می شدم خوشحالم که اولین تجربه من با کسب مدال همراه شد. حریفانم بسیار قدرتمند بودند اما تمام تلاشم را برای کسب مدال به کار گرفتم.

سجاد گنج زاده ملی پوش کاراته مردان کشورمان درباره موفقیت تیم ملی در رقابت های جهانی عنوان کرد: خوشحالم که برای سومین بار پیاپی کومیته تیمی ما توانست مدال طلای جهان را بدست آورد و از سد حریف ترکیه ای خود عبور کند. در بخش انفرادی هم می توانستم مدال طلا را کسب کنم که متاسفانه به نقره تبدیل شد.

در این دوره از رقابت ها 1117 کاراته کا از 140 کشور حضور داشتند که تیم ملی کاراته کشورمان توانست بعد از تیم ژاپن در جایگاه نایب قهرمانی قرار گیرد و بار دیگر کاراته در مسابقات جهانی تاریخ ساز شد.