به گزارش پارس نیوز، 

بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی کاراته از صبح امروز(سه شنبه) به میزبانی شهر مادرید و با حضور ۱۱۱۷ کاراته کا از ۱۴۰ کشور به میزبانی اسپانیا در سالن «ویزینک» آغاز شده است.  پگاه زنگنه در وزن ۶۸- کیلوگرم، حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم، سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم و ذبیح الله پورشیب نمایندگان کشورمان در نخستین روز از این رقابت‌ها هستند.

پگاه زنگنه نماینده وزن 68- کیلوگرم تیم ملی بانوان امروز(سه شنبه) در نخستین مبارزه خود به مصاف نماینده کوبا رفت و در نخستین دیدار بازی را با نتیجه 3 بر یک به حریف خود واگذار کرد. در ادامه مسابقات با شکست "سرلینز مارتینز" کوبایی مقابل کاراته‌کا روسیه؛ پگاه زنگنه از دور رقابت‌ها کنار رفت.

سجاد گنج زاده نماینده وزن 84+ کیلوگرم کاراته مردان امروز(سه شنبه) حریفانی از قرقیزستان، بلژیک، ایالات متحده آمریکا، ترکیه و روسیه را شکست داد و به فینال مسابقات جهانی راه یافت. وی باید روز شنبه برای رسیدن به مدال طلا با نماینده آلمان مبارزه کند.گنج زاده برای سومین بار راهی فینال مسابقات جهانی شده است.سجاد سال 2014 و در مسابقات جهانی آلمان موفق به کسب مدال نقره شده بود و در سال 2016 نیز در بیست و سومین دوره مسابقات جهانی اتریش نیز به نشان طلا دست یافت بود وی برای رسیدن به دومین مدال طلا روز شنبه به مصاف نماینده آلمان خواهد رفت.

همچنین در ادامه این رقابت‌ها حمیده عباسعلی در نخستین مبارزه خود در وزن ۶۸+ کیلوگرم برابر "شیما ابولیازد" از مصر ۴ بر۲ بازنده شد. عباسعلی برای رسیدن به جدول شانس مجدد باید منتظر بماند تا حریف مصری در مبارزه پایانی حضور داشته باشد. در ادامه مبارزات وزن 68+ کیلوگرم بانوان با شکست "شیما ابولیازد" از مصر، حمیده عباسعلی از ادامه رقابت‌ها بازماند.

در ادامه مسابقات روز نخست، ذبیح الله پورشیب  نماینده وزن 84- کیلوگرم تیم ملی مردان، در نخستین مبارزه به مصاف "آرناس زاپاتا" از اسپانیا رفت و این دیدار با نیتجه 2 بر یک به سود کاپیتان پورشیب به پایان رسید. در ادامه این رقابت‌ها ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کشورمان به مصاف کامران مدنی از آمریکا رفت و این دیدار با نتیجه 4 بر صفر به سود پورشیب به پایان رسید. در ادامه این رقابت‌ها پورشیب به مصاف "گرس اندرسون" از اسکاتلند رفت و این دیدار با نتیجه 8 بر صفر به سود نماینده کشورمان به پایان رسید. پورشیب در ادامه مسابقات به مصاف "والری چوبار" از اوکراین رفت و این دیدار با نتیجه 6 بر 5 به سود کاراته کایی کوبایی به پایان رسید. حریف اوکراینی یک طلا و ۳ برنز کاراته وان های مختلف را در کارنامه دارد.

امروز در ادامه رقابت‌های کاتای انفرادی، فاطمه صادقی نماینده کاتای بانوان پس از کسب دو پیروزی مقابل حریفان خود، سرانجام مقابل نماینده ژاپن شکست خورد. در ادامه با راهیابی "کیو شیمیزو" ژاپنی به فینال، صادقی هم به جدول شانس مجدد راه یافت و به مبارزاتش در این گروه ادامه می دهد. او در این گروه به مصاف الکساندرافراچی از فرانسه رفت و 5 بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ابوالفضل شهرجردی نماینده کشورمان کار خود را برتری  ۵ بر صفر مقابل «یوکی یوجیهارا» از سوئیس آغاز کرد و در ادامه با همین نتیجه «آلساندور آمادو» از بلژیک را از پیش رو برداشت. شهرجردی در سومین مبارزه نیز با نتیجه ای مشابه در پیکار با «کای ترونگ» از سوئد به برتری دست یافت. این کاتاروی کشورمان مبارزه چهارم را ۳ بر به نماینده آلمان واگذار کرد و با باخت حریف آلمانی به کاتاروی ژاپن، شهرجردی از گردونه رقابت ها حذف شد.

انتهای پیام/