به گزارش پارس نیوز، 

دومین روز از رقابت‌های قهرمانی کشور جام سفیر کره جنوبی در بخش مردان امروز دوشنبه ۱۴ آبان ماه به میزبانی فدراسیون تکواندو پیگیری شد و در حالی که تکواندوکاران در رقابت‌های لیگ برتر به نبود کلاه‌های سنسوردار گلایه‌مند بودند با آغاز این مسابقات برطرف شد و هوگوپوشان با استفاده از کلاه‌های الکترونیکی روی شیاپ چانگ مسابقات قهرمانی کشور مردان رفتند.

امروز در حالی دومین روز از رقابت‌های قهرمانی کشور بزرگسالان در بخش مردان پیگیری شد که فریبرز عسگری سرمربی تیم ملی تکواندو کشورمان در سالن مبارزات حاضر شد و از نزدیک رقابت‌ها را زیر نظر گرفت و عملکرد تکواندوکاران را از نزدیک بررسی کرد.

ورود کلاه‌های سنسور دار به رقابت‌های قهرمانی و لیگ برتر تکواندو/ گلایه کادر فنی تیم‌ها به دوری خوابگاه‌ها از محل برگزاری مسابقات

تیم‌ها با تمام قدرت وارد رقابت‌ها شدند

رشید فتاحی سرمربی تیم تکواند استان مازندران عنوان کرد: تیم‌ها با تمام توان و قدرت خود در رقابت‌های قهرمانی کشور حاضر شدند و مسابقات نسبت به سال‌های گذشته از سطح بالاتری برخوردار بود و حضور ملی پوشان در این دوره نشان از اهمیت این رقابت‌ها داشت و انگیزه دیگر ورزشکاران را نیز افزایش داد.

او ادامه داد: تیم مازنداران نسبت به سال قبل جوانگرایی کرده است و با ورزشکارانی که از نظر سنی زیر ۲۰ سال هستند راهی مسابقات شد و خوشبختانه تکواندو کاران ما با کسب یک مدال نقره و یک نشان برنز توانستند جواب اعتماد کادر فنی را بدهند و ثابت کنند آماده حضور در مسابقات هستند.

فاصله زیاد خوابگاه باعث کاهش زمان استراحت ورزشکاران می‌شود

فتاحی افزود: این دوره از نظر مسابقات و داوری مشکلی وجود نداشت، اما دوری خوابگاه‌ها نسبت به فدراسیون و محل برگزاری رقابت‌ها باعث شد که ورزشکاران ما زمان کمی را برای استراحت داشته باشند و ترافیکی که در شهر وجود دارد باعث خستگی ورزشکاران شد که امیدوارم از سال‌های آینده این مشکل نیز با تصمیم مسئولان فدراسیون حل شود تا تکواندوکاران ما فرصتی برای استراحت کافی داشته باشند.

ورود کلاه‌های سنسور دار به رقابت‌های قهرمانی و لیگ برتر تکواندو/ گلایه کادر فنی تیم‌ها به دوری خوابگاه‌ها از محل برگزاری مسابقات

رقابت‌های قهرمانی کشور فرصتی برای دیده شدن ورزشکاران است

محمد رضا پیرهادی سرمربی تیم تکواندو استان لرستان بیان کرد: مسابقات قهرمانی کشور فرصتی برای ورزشکاران است که بتوانند عملکردشان را به نمایش بگذارند و شانس این را داشته باشند که از سوی کادر فنی تیم ملی دیده شوند.

او ادامه داد: استان لرستان در این سال‌ها در رشته تکواندو توانسته است پیشرفت زیادی داشته باشد و تعداد طرفداران تکواندو روز به روز در حال افزایش است و امیدوارم که این استان با عملکرد خوب ورزشکاران خود بتواند در تیم ملی کشورمان باز هم نماینده‌ای داشته باشد.

حضور عسگری حساسیت دیدار‌ها را افزایش داد

علی احمدی تکواندوکار وزن ۷۴ کیلگرم تیم مازندران بیان کرد: این دوره از رقابت‌های قهرمانی در سطح بالایی برگزار شد و تمام ورزشکاران برای کسب پیروزی تا لحظات پایانی روی شیاپ چانگ مبارزه می‌کردند.

او ادامه داد: حضور فریبرز عسگری سرمربی تیم ملی تکواندو کشورمان حساسیت دیدار‌ها را افزایش داده است چرا که تمام تکواندو کاران برای اینکه بتوانند دیده شوند بهترین عملکرد خود را به نمایش گذاشتند و این کار را برای پیروزی سخت‌تر می‌کرد.

ورود کلاه‌های سنسور دار به رقابت‌های قهرمانی و لیگ برتر تکواندو/ گلایه کادر فنی تیم‌ها به دوری خوابگاه‌ها از محل برگزاری مسابقات

رقابت‌های قهرمانی کشور پله‌ای برای رسیدن به تیم ملی است

احمدی افزود: رقابت‌های قهرمانی کشور پله‌ای برای رسیدن به اردوی تیم ملی و حضور در مسابقات انتخابی است و در این دو روز تمام ورزشکاران سعی کردند بهترین عملکرد را داشته باشند تا بتوانند راه خود را برای رسیدن به تیم ملی هموار کنند.

هدفم رسیدن به تیم ملی و افتخار آفرینی برای تکواندو ایران است

آرش تبریزی نماینده وزن منهای ۵۴ کیلوگرم استان البرز عنوان کرد: تمام هدفم رسیدن به تیم ملی بزرگسالان است تا بتوانم در رقابت‌های برون مرزی برای تکواندو کشورم افتخار آفرینی کنم. این دوره از رقابت‌ها فرصت مناسبی بود که بتوانیم با کسب بهترین نتیجه راه را برای رسیدن به تیم ملی هموارتر کنیم.

او ادادمه داد: حضور عسگری انگیزه تمام ورزشکاران را برای کسب مدال افزایش داد و خوشحالم که توانستم در رقابت‌هایی که از سمت کادر فنی تیم ملی دیده می‌شود با شکست حریفانم مدال طلا را کسب کنم و یک گام به هدفم نزدیک‌تر شوم.

تبریزی افزود: وجود کلاه‌های دارای سنسور خطا‌های داوری را در این دوره کاهش داد و از بابت قضاوت تیم‌ها با مشکل خاصی مواجه نبودند و امتیازات به درستی ثبت می‌شد.

ورود کلاه‌های سنسور دار به رقابت‌های قهرمانی و لیگ برتر تکواندو/ گلایه کادر فنی تیم‌ها به دوری خوابگاه‌ها از محل برگزاری مسابقات

با وجود مصدومیت توانستم مدال طلا بگیرم

کامران عمارلو تکواندوکار وزن منهای ۶۳ کیلوگرم استان زنجان بیان کرد: متاسفانه از ناحیه زانو دچار مصدومیت هستم، اما به اندازه‌ای این رقابت‌ها و موفقیت در آن اهمیت داشت که با وجود آسیب دیدگی تلاش کردم و توانستم مدال طلای قهرمانی کشور را کسب کنم.

او ادامه داد: تمام حریفانم را با اختلاف ۲۰ امتیاز شکست دادم تا بتوانم با کسب بهترین مدال یک گام به تیم ملی نزدیک‌تر شوم. حضور عسگری سرمربی تیم ملی در سالن مبارزات در من انگیزه زیادی را ایجاد کرد تا بتوانم بهترین عملکرد و مبارزاتم را داشته باشم.


انتهای پیام/