به گزارش پارس نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس تهران پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی اش در پرونده انتقال یکی از بازیکنان به تیم ترکیه ای، دیگر نمی تواند بازیکنی را جذب کند و به همین دلیل می بایست طبق قانون فیفا در طول چند پنجره نقل و انتقالاتی از جذب بازیکنان و بهبود وضعیت تیمی ، بی بهره بماند.

به دنبال این موضوع تیم پرسپولیس دیگر نتوانست بازیکن جدیدی به جمع خود اضافه کند و همچنین به خاطر شرایط حاد موجود در این باشگاه، برخی از بازیکنان همچون وحید امیری ، مهدی طارمی ، فرشاد احمدزاده و یا سروش رفیعی تصمیم بر آن گرفتند تا با یافتن کوچکترین مجال دست به خروج از جمع شاگردان برانکو زده و راهی دیگر تیم ها شوند.

پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالاتی باید به فکر چه چیز هایی باشد؟/زمان آزادی برانکو فرا رسید

البته در این بین برخی از بازیکنان همچون محسن مسلمان نیز بنا به وجود مشکلات شخصی که با برانکو ایووانکویچ ، سرمربی قانون مند پرسپولیس ، تصمیم به جدایی از این تیم گرفتند تا مسیر موفقیت  خود را در سایر تیم های لیگ برتری پیدا کنند.

همچنین باید گفت شانس نیز تیم فوتبال پرسپولیس را یاری نکرده و در طول این مدت بازیکنانی همانند محسن ربیع خواه و یا حسین ماهینی نیز به شدت مصدوم شده و دیگر توانی برای ادامه فعالیتشان برای مدتی طولانی در تیم پرسپولیس وجود نداشت.

دروازه بان، اولین معضل پس از خروج بیرانوند

مدت زمان نسبتا طولانی است که شایعاتی مبنی بر پیوستن علیرضا بیرانوند ، دروازه بان و ستاره تیم فوتبال پرسپولیس شکل گرفته و قرار است تا این بازیکن پس از سر و سامان گرفتن این تیم در نقل و انتقالات زمستانی  لیگ برتر 97-98 ، برای یافتن مسیر موفقیت خود راهی یکی از تیم های اروپایی شود.

در این باره همچنین علیرضا بیرانوند اظهار کرده است : پس از جام جهانی 2018 روسیه بازیکنان بسیاری به دنبال خروج از تیم فوتبال پرسپولیس و یا سایر تیم های لیگ برتر فوتبال کشورمان بودند و هدف اصلی خود را در اروپا و یا آسیای میانه جستجو می کردند، با این حال من بنا به اعتقاد خود در پرسپولیس ماندم تا سرخ پوشان بتوانند از پس بسیاری از حریفان و مشکلاتشان برآیند. من تا پس از لیگ قهرمانان آسیا 2018 بی شک به هیچ هدفی فکر نخواهم کرد و تنها به دنبال موفقیت در این مسابقات آسیایی هستم.

پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالاتی باید به فکر چه چیز هایی باشد؟/زمان آزادی برانکو فرا رسید

در ادامه نیز اگر تیم فوتبال پرسپولیس بخواهد در صورت خروج علیرضا بیرانوند گزینه ای را برای جذب و  جایگزینی انتخاب کند ، می تواند برای بسته نگه داشتن دروازه خود از بین رتبه های های 1 تا 3 دروازه بانی لیگ برتر هفدهم ، افردای همچون پیام نیازمند، سید محمد حسینی و یا سید حسین حسینی را انتخاب کند. البته در بین این دروازه بانان کسانی همچون حسینی ، دروازه بان تیم  استقلال ،بارها اعلام کرده که به تیمی جز آبی پوشان پایتخت فکر نمی کند و در این تیم خواهد ماند. 2 دروزاه بان دیگر نیز در حالی می توانند راهی پرسپولیس شوند که تیم خود را راضی کرده و یا جواز انتقال به ارتش سرخ  آسیا را از مدیران و مسئولان خود کسب کنند.

بوژیدار رادوشویچ دروازه بان کروات تیم فوتبال پرسپولیس در زمان غیبت علیرضا بیرانوند توانسته بود به خوبی از سنگر خود محافظت کند و در چند بازی ابتدایی این فصل از لیگ برتر فوتبال کشورمان نیز موفق به ثبت چند کلین شیت شده است، البته رفتارهای این بازیکن در جریان چند دیدار تیمش سبب شده تا قدری از مسیر موفقیت خود در پرسپولیس دور شود.

پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالاتی باید به فکر چه چیز هایی باشد؟/زمان آزادی برانکو فرا رسید

مصدومیت، بلای جان خط دفاعی سرخپوشان

خط دفاعی تیم فوتبال پرسپولیس اصلی ترین رکن این تیم بوده و با توجه به دفاعی و نوع تفکر برانکو ایووانکویچ به عنوان سرمربی ، این دسته از بازیکنان می توانند اهمیت ویژه ای در تیم برادران ایووانکویچ داشته باشند .حال به بررسی نفر به نفر بازیکنان خط دفاعی پرسپولیس که نیاز به جایگزینی و یا پشتوانه سازی دارند ، می پردازیم.

پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالاتی باید به فکر چه چیز هایی باشد؟/زمان آزادی برانکو فرا رسید

حسین ماهینی:

کاپیتان دوم تیم فوتبال پرسپولیس در جریان دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران در چارچوب دربی 88 دچار مصدومیت جدی از ناحیه پا شد و به تازگی با نظر پزشکان تیم تحت عمل جراحی نیز قرار گرفته است.به گفته پزشکان این بازیکن تا پایان لیگ برتر هجدهم به زمان نیاز دارد تا خود را برای حضور دوباره در تیم آماده کرده و به مستطیل سبز بازگردد.

البته جذب مهدی شیری می تواند کمک ویژه ای را به تیم پرسپولیس کند. شیری به عنوان یک بازیکن چند کاربردی می تواند در جایگاه های هافبک و دفاع به تیم فوتبال پرسپولیس کمک کند و همچنین توانسته در دوران حضور خود در تیم های پیکان ، نفت تهران و ملوان بندرانزلی در امر گلزنی نیز به تیم های خود کمک کند. مهدی شیری در نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر هجدهم به تیم فوتبال پرسپولیس اضافه خواهد شد.

پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالاتی باید به فکر چه چیز هایی باشد؟/زمان آزادی برانکو فرا رسید

سید جلال حسینی:

سید جلال حسینی ، بازیکن خط دفاعی تیم فوتبال پرسپولیس یکی از با ثبات ترین بازیکنان این تیم است و با این حال اما او به سن 37 سالگی پا گذاشته است و بی شک نباید فشار بیش از حد دیدار های تیم فوتبال پرسپولیس سبب مصدومیت و غیب این بازیکن در دیدار های اصلی این تیم باشد.

جلال حسینی با 92 درصد پاس صحیح در دیدار هایی که در قلب خط دفاعی تیم فوتبال پرسپولیس حاضر شده به عنوان یکی از بهترین بازیکنان زمین بوده و بی شک پرسپولیس نمی تواند بازیکن با کیفیت تری نسبت به او در این دوره از لیگ برتر فوتبال کشورمان یافت .

هافبک ها پر تعداد، اما کم بازده

کمال کامیابی نیا ، امید عالیشاه، بشار رسن،محسن ربیع خواه ، سیامک نعمتی ، احمد نوراللهی  ، سروش رفیعی و مهدی ترابی  اسامی 8 بازیکن خط هافبک تیم فوتبال پرسپولیس است که به شدت با نظر برانکو ایووانکویچ تقویت شده و به عنوان نقطه عطف تیم شناخته می شود.

گفتنی است ترابی در نقل و انتقالات نیم فصل به تیم پرسپولیس اضافه خواهد شد و همچنین سروش رفیعی نیز پس از دیدار تیم های پرسپولیس برابر السد قطر به از حضور در تمرینات فولاد خوزستان انصراف داده و به دنبال حضور در تیم برانکو ایووانکویچ است.

در این بخش مصدومیت های کمال کامیابی نیا از ناحیه کتف و همچنین مصدومیت سنگین محسن ربیع خواه  تا حدودی برای برانکو دردسر ساز شده است. خلیل زاده ماه ها است که از ناحیه گردن مصدوم بوده و نمی توانسته تمرینات خود را به همراه تیمش انجام دهد و به همین دلیل تا بخشی دچار اضافه وزن و از بین رفتن آمادگی جسمانی کافی برای او شده است.

پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالاتی باید به فکر چه چیز هایی باشد؟/زمان آزادی برانکو فرا رسید

نعمتی پرکاربرد، اما خشن

سیامک نعمتی یکی از بهترین بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس است و علاوه بر گلزنی های متعدد برای تیمش توانسته تا در چندین موقعیت مکانی از جمله دفاع ، هافبک و حمله به تیم خود کمک کند.با این حال اما خشونت این بازیکن در دیدار های لیگ برتری و آسیا سبب شده تا او از بیشتر رقابت های پیش روی تیمش محروم شده و علاوه ضرر به خودش سبب شود تا دستان همیشه خالی برانکو اینبار نعمتی را نیز نداشته باشد.

پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالاتی باید به فکر چه چیز هایی باشد؟/زمان آزادی برانکو فرا رسید

نیاز مبرم خط حمله به بازیکن

خط حمله تیم فوتبال پرسپولیس با خروج مهدی طارمی از این تیم تا به این لحظه تقویت نشده و حضور بازیکنانی همچون علی علیپور و گادوین منشا در هر دیدار تا حدی می تواند به فعالیت هجومی این تیم کمک کند.

گفتنی است پس از جام جهانی 2018 روسیه ، بسیاری از بازیکنان هجومی این تیم همچون وحید امیری و فرشاد احمدزاده تصمیم به جدایی و ترک لباس سرخپوشان پایتخت گرفتند و به دلیل محرومیت این تیم از نقل و انتقالات دست های برانکو ایووانکویچ خالی از هر بازیکن است.

البته در نقل و انتقالات نیم فصل مهدی شریفی به این تیم اضافه خواهد شد با این حال برانکو باز هم باید به فکر جذب بازیکنانی در خط حمله باشد.

پرسپولیس در صورتی که با 3خط حمله در دیدار های خود حاضر شود، فضای بیشتری برای مانور خواهد یافت و موقعیت های گلزنی بسیاری را در طول دیدار هایش خواهد یافت.