به گزارش پارس نیوز، 

محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع فوق‌العاده فدراسیون جودو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به استعفای رئیس فدراسیون جودو قصد داشتیم هرچه  زودتر سرپرست جدید را معرفی کنیم. درخشان گزارشی از عملکرد خود در طی دوره ریاستش در فدراسیون جودو به مجمع ارائه کرد. برنامه هایی  که داشت، گزارش مالی حسابرس قانونی که باید در مجمع به تصویب می رسید، قبل از جابه جایی و همزمان با روز خداحافظی اش در این گزارش بیان کرد.

او در مورد درخشان رئیس سابق فدراسیون جودو گفت: درخشان به خاطر الزام قانونی منع به کارگیری افراد بازنشسته در ریاست فدراسیون ها از سمت خود کناره گیری کرد. سرپرست جدید فدراسیون جودو همین امروز معرفی شد تا این فدراسیون از کارهایش عقب نیفتد.

او در ادامه عنوان کرد: درخشان برای جودو زحمت زیادی کشیده است و به طور حتم از ظرفیت او برای جودو و ورزش کشور استفاده خواهیم کرد.

داورزنی افزود: در اساسنامه جدید فدراسیون ها به دنبال تصویب بند جدیدی هستیم تا از روسای بازنشسته به عنوان رئیس افتخاری فدراسیون ها استفاده کنیم اتفاقی که در کشورهای دیگر هم رخ می دهد.

او درباره برگزاری جلسه مجمع جودو گفت: این موضوع که مطرح شده بود توطئه ای رخ داده را رد می کنم و مطابق با قانون امروز مجمع سالیانه فدراسیون تشکیل شد.

داورزنی گفت: جودو به دوران موفقیت برگشته است و می تواند در المپیک مدال آور باشد و امیدوارم که در این فرصت کوتاه تا المپیک توکیو، فدراسیون جودو هر چه سریعتر رئیس خود را بشناسد و آماده توکیو شود.

نمی خواهیم ثبات در فدراسیون ها از بین برود

داورزنی ادامه داد: تا بازی های المپیک 2020 توکیو زمان زیادی باقی نمانده است و بعد از آن هم رقابت های آسیایی 2022 را در پیش خواهیم داشت، به همین علت به دنبال این هستیم تا در فدراسیون  ثبات ایجاد کنیم و این تغییرات در تیم ملی تاثیر منفی نگذارد. سرپرست فدراسیون جودو از امروز کار خود را در این فدراسیون آغاز خواهد کرد و به امید خدا دیگر فدراسیون هایی که روسای آنها شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند، سرپرست های جدیدشان به زودی اعلام خواهند شد.

او در مورد اعلام سرپرست جدید فدراسیون هندبال گفت: سرپرست فدراسیون هندبال نیز امروز معرفی شد. تا الان 7 فدراسیون از 10 فدراسیونی که باید روسای آنها کنار می رفتند رسیدگی شده است و سرپرستان جدید معرفی شده اند. باقی فدراسیون ها نیز در آینده مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

دغدغه و نگرانی در جامعه کشتی طبیعی است

داورزنی در مورد اتفاقاتی که در فدراسیون کشتی رخ داد گفت: همانطور که در جلسه ستاد المپیک گفتم دغدغه و نگرانی در جامعه کشتی طبیعی است. نتایج تیم ملی کشتی در سالهای 2017 و 2018 نشان می داد که شرایط چندان خوب نیست. این نگرانی ها باعث می شد به فدراسیون و خادم و جامعه کشته فشار وارد شود.

او در مورد خادم و فدراسیون کشتی ادامه داد: خادم یکبار بعد از مسابقات پاریس تصمیم گرفته بود که استعفا بدهد اما مجمع تشخیصش چیز دیگری بود و با این تصمیم مخالفت شد. اما اینبار شرایط متفاوت بود و خادم به  شکل کتبی استعفای خودش را اعلام کرد و درخواست کرد که هرچه سریع تر برای فدراسیون کشتی سرپرست انتخاب شود و دوباره مجمع انتخابی برگزار شود.

فدراسیون کشتی در حال فعالیت بوده و متوقف نشده است

داورزنی در ادامه ی صحبت هایش در مورد کشتی اعلام کرد: از طرفی نائب رئیس فدراسیون و بعضی افراد در شورای فنی این فدراسیون استعفا دادند. این موضوع به این معنا نیست که فعالیت فدراسیون کشتی متوقف شده باشد. در همین روزها مسابقات لیگ را در گلستان برگزار شد و مسئولانی در فدراسیون روی این رقابت ها مدیریت داشتند تا به مشکلی برنخورد.

 او در مورد انتخاب سرپرست فدراسیون کشتی گفت: وزارت ورزش نیز در یکی 2 روز آینده سرپرست جدید را مشخص خواهد کرد و سعی می کند تا به کشتی کشورمان ضربه ایی وارد نشود و چالش ها مدیریت شود. هر چه زوردتر مجمع انتخابی کشتی را برگزار خواهیم کرد  چون داشتن ثبات ضرورت هر فدراسیونی است.

انتخاب رئیس جدید فدراسیون کشتی 3 ماه زمان می برد

داورزنی درمورد اینکه چقدر زمان می برد تا رئیس جدید فدراسیون کشتی انتخاب شود گفت: بعد از اعلام سرپرست، یک پروسه 3 ماهه برای تشکیل مجمع و انتخاب رئیس فدراسیون جدید زمان نیاز است. در این بین باید با طی مراحل قانونی ثبت نام ها انجام شود و صلاحیت ها مشخص شود و بلافاصله بعد از این اتفاقات می توانیم انتخابات را برگزار کنیم. تمام سعی مان را می کنیم تا در این بین زمان انتخاب رئیس جدید را کم کنیم تا ثبات در فدراسیون حفظ شود.

او در مورد استعفای خادم گفت: خادم هم به شکل تلفنی و هم با نامه ای که نوشت اسرار به این داشت تا از سمت خود کناره گیری کند و وزات ورزش با استعفای او موافقت کرده است.

مجمع فدراسیون کشتی، رئیس جدید این فدراسیون را انتخاب خواهد کرد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در مورد اینکه رئیس بعدی فدراسیون کشتی آیا از خانواده کشتی خواهد بود گفت: مجمع فدراسیون کشتی خواهد بود که در مورد این موضوع تصمیم خواهد گرفت. بعد از ثبت نام نامزدها این مجمع خود فدراسیون است که در مورد صلاحیت این افراد نظر خواهد داد و رئیس خودش را انتخاب خواهد کرد. یکی از دلایلی که ما اعلام کردیم  سرپرست ها نمی توانند نامزد انتخابات ریاست فدراسیونها شوند این بود که آن سرپرست نتواند با لابی خودش را به ریاست برساند و باعث ایجاد حاشیه شود. ما از نفر منتخب مجمع حمایت خواهیم کرد.

وی در رابطه با انتخاب عمادی برای سرپرستی فدراسیون جودو گفت: آقای عمادی عضو هیئت رئیسه بوده و حکم داشتند. درخشان چندی پیش او را نایب رئیس فدراسیون جودو معرفی کرده بود، اما هم زمان قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها مطرح شد. ما هم دست نگه داشتیم تا تکلیف فدراسیون را مشخص کنیم. عمادی تمایل ندارد برای ریاست فدراسیون ثبت نام کند، به همین دلیل سرپرست شده تا شرایط برگزاری مجمع را فراهم کنیم. اگر عمادی برای ریاست ثبت نام می‌کرد، قطعا او را به عنوان سرپرست انتخاب نمی‌کردیم.

بعد از مسابقات جهانی کاراته، سرپرست جدید این فدراسیون معرفی خواهد شد

داورزنی در مورد فدراسیون کاراته گفت: نگران فدراسیون کاراته نباشید و فرجی رئیس فدراسیون کاراته و وزارت ورزش با یکدیگر هماهنگ هستند. در رشته کاراته مسابقات قهرمانی جهان را در پیش داریم و نمی خواهیم این جا به جایی به تیم ملی کاراته مان ضربه ای وارد کند. فرجی در مسابقات جهانی کاراته همراه تیم خواهد بود. بعد از اتمام این مسابقات سرپرست فدراسیون کاراته نیز معرفی خواهد شد.

او در مورد اینکه فرجی درخواست بازگشت به کار کرده است گفت: ما قانونی داریم که افرادی که پیش از موعد مقرر بازنشسته شده‌اند، می‌توانند یک بار درخواست بازگشت بکنند. تا الان که صحبت می‌کنیم، فرجی کتبا چیزی اعلام نکرده‌ است.

زمان کمی تا المپیک داریم و نباید به فدراسیونها آسیبی وارد شود

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: نمی خواهیم به فدراسیون ها آسیبی برسد، چون زمان کمی تا المپیک داریم. برای اینکه وقفه‌ای نیافتد، سرپرستان جدید را انتخاب کردیم. با توجه به روند اعزام‌ها، این تصمیم برای منافع ملی کشور خوب است. همین امروز در فدراسیون هندبال، دبیر کل و نایب رئیس تمایل داشتند برای ریاست فدراسیون ثبت نام کنند، ما مجبور شدیم یکی از مدیران خودمان را به عنوان سرپرست معرفی کنیم و همینطور برای فدراسیون قایقرانی همین اتفاق افتاد. نایب رئیس فدراسیون هاکی نیز تمایلی برای ریاست این فدراسیون نداشت و او را سرپرست گذاشتیم.

او درمورد اینکه در وزارت ورزش چه کسانی شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند گفت: مجموعا 2 نفر از وزارت ورزش باید به خاطر این قانون از سمت خود کناره گیری کنند. خانم محمدی و یک نفر دیگر که نامش را اعلام نمی کنم چون امکان دارد با استفاه از یک قانون خاص سر پست خود بماند.

داورزنی در مود خودش گفت: من بازنشسته نیستم و فعلا به کارم ادامه خواهم داد.


انتهای پیام/