به گزارش پارس نیوز، 

محمد درخشان رئیس سابق فدراسیون جودو در مجمع سالیانه این فدراسیون بیان کرد: ۲ سال پیش به این فدراسیون آمدم و جودو ما به نوعی جایگاه خودش را در آسیا و جهان از دست داده بود و آبروی جودو ایران مرحله به مرحله از بین می رفت. در سطح جهان جایگاهی نداشتیم و در آسیا هم بعد از کشورهایی که سطح بالایی در جودو نداشتند قرار گرفته بودیم.

او ادامه داد: افراد مختلفی در فدراسیون جودو وارد شدند که به دلیل مشکلات مدیریتی کنار رفتند و هر زمان که جودو نتیجه نگرفت وجود مافیا و دستان پشت پرده را مطرح کردند، اما ما از پتانسیلی که در جودو بود بهره برداری کردیم و امروز شاهد موفقیت تیم ملی بودیم.

او گفت: هفته گذشته با رئیس فدراسیون جهانی و اتحادیه آسیا صحبت کردم و قانونی که در کشور ابلاغ شده بود را توضیح دادم. اصل قانون است و افراد، فرع موضوع هستند. امروز در مجمع استعفایم از سمت ریاست فدراسیون جودو را با کمال میل اعلام کردم.

او تصریح کرد: ناراحتم که از جودو یک قدم فاصله می گیرم اما در فضای دوستی و آرامش استعفا می دهم و مانند گذشته در خدمت جودو هستم و برای مسئول بعدی آرزوی موفقیت می کنم.

درخشان افزود: بعد از ۲ سال خوشحالم که اتفاقات خوبی در فدراسیون رخ داد و اکنون باید دید که جودو ایران در کجا قرار دارد. در بازی های آسیایی جاکارتا توانستیم یک مدال نقره و یک نشان برنز را بدست آوریم و دلسردی که در وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و شاید خیلی ها وجود داشت از بین رفت و مدال ملایی و بریمانلو جودو را به روزهای طلایی برگرداند.

او عنوان کرد: به کوراش و جوجیتسو اشاره ندارم چرا که این ۲ رشته مهمان فدراسیون جودو هستند تا تکلیف نهایی آنها مشخص شود اما در رشته جودو در رقابت های قهرمانی جهان در باکو ملایی توانست مدال طلا را بذست آورد و بعد از ۱۵ سال بار دیگر جودوی ایران در سطح جهانی مطرح شود.

درخشان تصریح کرد: هفت نفر در دنیا هستند که با شماره قرمز وارد رقابت ها می شوند و زمانی که مسابقه دارند تمام توجه دنیا به مبارزه آنها است. یکی از این هفت نفر ایرانی است و این برای جودوی ما باعث افتخار است.

او عنوان کرد: فیلم مسابقات ملایی بارها و بارها از سوی علاقه مندان جودو دیده می شود و او توانسته به اسطوره جودو ایران در جهان تبدیل شود. محمد محمدی بریمانلو نیز استعدادی بود که در رقابت های مختلف درباره عملکرد او از من پرسیدند.در جایی که تیم روسیه،مغولستان و جمهوری آذربایجان با ورزشکاران زیادی در رقابت ها حاضر شده بودند ما توانستیم در جایگاه پنجمی دنیا قرار بگیریم.

او بیان کرد: جودو آبرو را به خودش برگرداند و امروز ما یک گروه هستیم که آرامش را در این رشته ایجاد کردیم و با وجود اینکه بارها در فضای رسانه و فضای مجازی خواستند که جودو را به حاشیه بکشانند موفق نشدند و جودوی ایران در حال حاضر آماده کار کردن است که این مهمترین دستاورد این دو سال جودو است.

او ادامه داد: وظیفه ام بود که برگردم و ثابت کنم که جودوی ایران پتانسیل این را دارد که سوم آسیا شود و حتی تیم هایی مانند قزاقستان را از پیش رو برداریم و فقط نکته مهم این است که چه طور از پتانسیل و توان جودو استفاده کنیم.

درخشان اظهار کرد: انتظار موفقیت از جودو را نداشتند و به پشتوانه همدلی و اتحاد روسای هیئت ها، بخش بانوان و کادر فنی تیم های ملی جودو موفق شد.

رئیس سابق فدراسیون جودو در پایان گفت: امیدوارم که رئیس بعدی فدراسیون راه ما را ادامه دهد و به موفقیت جودو ایران کمک کند.


انتهای پیام/