به گزارش پارس نیوز، محسن بیرانوند که جهت شرکت در جلسات کمیته پژوهش، آموزش و مربیان فدراسیون جهانی وزنه برداری در عشق آباد حضور دارد، اظهار داشت: شماری از ملی پوشان ما به دلایل مختلفی مانند مصدومیت، بازنشستگی و ...، به یک باره از فهرست تیم ملی خارج شدند و ما نیز به سرعت نفراتی را جایگزین آنها کرده و به فدراسیون بین المللی اعلام کردیم.

 وی با اشاره به اجباری بودن این تغییرات و الزام به جایگزینی نفرات جدید، خاطر نشان ساخت: متاسفانه ۳ نفر از نفرات جدید در فهرست اعلامی به فدراسیون بین المللی، کمتر از یک هفته تا سه روز برای پر کردن دوره ۳ ماهه قرار گرفتن در حوضچه آنتی دوپینگ، زمان کم داشتند و نتوانستند به حد نصاب مورد نظر برسند. البته تمامی آنها مورد آزمایش‌های دوپینگ در کشورمان قرار گرفته بودند که تمام مدارک آن نیز ارائه شد که بی تردید پاک هستند و مشکلی در این زمینه ندارند.

بیرانوند عنوان کرد: در همین راستا نیز علی مرادی اوایل هفته به ترکمنستان آمدند تا بتوانیم با انجام رایزنی ها و مذاکراتی با مسئولان فدراسیون بین المللی، مشکل را مرتفع کنیم. وقتی به عشق آباد آمدیم، متوجه شدیم بیش از ۷۰ ورزشکار از ۲۷ کشور درگیر این موضوع شده ‌اند که نارضایتی های بسیاری را نیز موجب شد. فدراسیون بین المللی نیز به دلیل کثرت موارد، تصمیم گیری در این زمینه را به هیات رئیسه واگذار کرد.

دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت: در پی افزایش اعتراض ها که حتی رسانه ها نیز آنرا منعکس کردند و  همچنین تصمیم فدراسیون بین المللی، در جلسه هیات رئیسه این موضوع مورد بررسی قرار گرفت. در ادامه جمع بندی نهایی بر این گرفته شد تا اصلاحی در این زمینه صورت نگیرد و هیات رئیسه فدراسیون بین المللی بر سر موضع خود ماند.

محسن بیرانوند در پایان اظهار داشت: با تمام تلاشی که در عشق آباد صورت گرفت، فدراسیون جهانی بر تصمیم خود اصرار داشت. به هر حال، تغییرات ترکیب تیم ملی نیز توسط سرمربی به صورت اجباری صورت گرفت و نفراتی را که روی آنها حساب کرده بود، به یک باره از دست داد و با این وضعیت مواجه شد که اکنون مجبوریم با هشت ورزشکار وارد مسابقات شویم.