به گزارش پارس نیوز، 

پیروز قربانی مانند همیشه با در نظر گرفتن حقایق، درباره استقلال اظهار نظر کرد. او که از باخت استقلال خوشحال نبود این شکست را به بازی بهتر سپاهان ربط می‌داد. قربانی با خبرورزشی حرف زد.

*استقلال چرا به سپاهان باخت؟

طبیعی است که ۳ امتیاز را به تیمی می‌دهند که برتر بازی کند و بهتر باشد. سپاهان بهتر ظاهر شد و از موقعیت‌هایش بهتر بهره برد و برنده هم شد.

* هر سه خارجی استقلال در این بازی به میدان رفتند. آن‌ها را چطور دیدید؟

آن‌ها در همین سطح هستند. ما که نرفتیم مسی و رونالدو را به استقلال بیاوریم. سقف فوتبال بازیکنی که برای استقلال آورده‌اند، همین است. نمی‌توان از آن‌ها انتظاری بیش از این داشت. فوتبالیست خوب با این قیمت‌ها به تهران نمی‌آیند. تیام هم استثنایی بود و نباید فکر کنیم هرکس ۶ ماه است گل نزده را بیاوریم آقای گل می‌شود!

* چطور تیام جواب داد؟

تیام در اینترمیلان و یوونتوس فوتبال را یاد گرفته بود. بعد شما ببینید کدام بازیکنان جذب این دو باشگاه می‌شوند. قطعاً اینتر و یووه بیکار نیستند و پول زیادی ندارند به هر کسی بدهند. بعد هم بازیکن‌شان را به تیم‌های دیگر می‌دهند یا خودشان استفاده می‌کنند.

* این مسائل به شفر هم ربط دارد؟

من نمی‌دانم چه بازیکنی به خواست چه کسی جذب شده است. ولی از نظر فوتبالی باید به شفر حق داد که نتواند به خواسته اش برسد. شما الان در استقلال یک دوجین مصدوم دارید و هر روز هم یکی به قبلی‌ها اضافه می‌شود. شفر اگر بد بود، پارسال هم بد کار می‌کرد ولی دیدیم وقتی نفراتش جور بودند، چطور خودش را از ته جدول به رده دوم رساند. پس وقتی تیم استقلال بازیکن ندارد، چرا به شفر ایراد بگیریم؟ ابتدای فصل کلی بازیکن خوب از تیم رفتند که هنوز یک جانشین درست و حسابی برایشان پیدا نکرده‌اند.

* با این وضعیت استقلال می‌تواند در لیگ قهرمان شود؟

خوبی فوتبال همین است که آخرش را نمی‌توان حدس زد! خدا را چه دیدید؟ البته در ظاهر مشخص است که این تیم در قواره قهرمانی نیست ولی به هر حال فوتبال است و توپ گرد!

* پرسپولیسی‌ها هم که به فینال آسیا رسیدند؟

مبارک‌شان باشد. جدا از این اتفاق خوشحالم و مخالف این هستم که توانای‌های این تیم را نادیده بگیریم و ارزش کارشان را پایین بیاوریم. این درست نیست. ما هم باید به فکر خودمان باشیم و استقلال باید طوری کار کند که به همین جا برسد. انرژی را بیهوده در راه کری خواندن برای پرسپولیس هدر ندهیم.