به گزارش پارس نیوز، مدارکی که کریمی برای پرونده شکایت مقدس از خود جور کرده بود، در اختیار خبرگزاری ها هم قرار گرفت. حالا مقدس در واکنش به این اتفاق می گوید: «من فکر می کنم وکیل علی کریمی متوجه موضوع شکایت ما نشده و دادخواستی که توسط وکیلم آقای ملکشاهی تحویل دادسرای رسانه شده را بررسی نکرده است چراکه ایشان مدارکی داد که اصلا به پرونده ربطی نداشته است. این مدارک توسط تعدادی افراد معلوم الحال تهیه شده که دردی برایشان دوا نمی کند. موضوع شکایت ما به مناظره علی کریمی و آقای ساکت در اسفندماه سال گذشته برمی گردد که ایشان در برنامه ۹۰ ادعا کردند پول صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی برزیل و روسیه توسط فیفا به حساب هوشنگ مقدس واریز شده است. من هم بلافاصله مصاحبه کردم و از ایشان خواستم تا مدارکی دال بر واریز پول توسط فیفا به حساب من ارائه کنند و در صورت عدم ارائه به دلیل جرم، تهمت و افترا از ایشان شکایت می کنم.»

 

سرپرست سابق تیم ملی که کفاشیان چند بار مصاحبه های خود از کمک های مالی‌اش به ویژه پیش از جام جهانی برزیل از او تشکر کرده بود، ادامه می دهد: « یک هفته صبر کردم دیدم مدارکی ارائه نکردند و از ایشان در دادسرای رسانه شکایت کردم. قاضی پرونده نامه ای به فدراسیون فوتبال و از آنها سوال که آیا پول جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ فیفا به حساب مقدس واریز کرده و فدراسیون در جواب گفتند هیچ پولی توسط فیفا به حساب مقدس واریز نشده است.»

 

مقدس درباره اسنادی که کریمی و وکیلش به دادگاه داده ‌اند توضیحات کاملتری می دهد و می گوید: «همانطور که شما اطلاع دارید در برهه‌ ای کشور شدیدا به مشکلات تحریم روبرو بود و فدراسشیون بابت پرداخت حقوق مربیان خارجی و پول اردوهای تیم ملی در خارج از کشور و پرداخت به شرکتی که البسه تیم ملی را تهیه می کرد، به مشکل خورده بود. آقای کفاشیان می خواست این ترانسفرها را از طریق صرافی ها انجام دهد که باید بابت این کار مبلغ ۲۰ درصد اضافه پرداخت می کرد چراکه به هر حال آنها بابت انتقال پول کارمزد می گیرند. در مجموع مبالغ بسیار بالا بود چون طلب آنها زیاد بود. زمانی که ایشان با من مشورت کرد و خواست این کار را انجام دهم در جواب گفتم شما موافقت هیات رئیسه را بگیرید، چراکه نظر آنها هم برایم مهم است و به هر حال قصد داریم کار قانونی انجام دهیم. گفتم اگر این کار را کردید، بقیه کارها با من. اتفاقا یک روز بعدش موافقیت هیات رئیسه را گرفتند و با دستور ایشان این ترانسفرها را بدون هیچ کارمزد و هزینه ای انجام دادم. همیشه آقای کفاشیان از من در هر مراسمی تشکر کرده و گفته مقدس به داد ما رسید وگرنه چند میلیون دلار باید بابت این ترانسفرها به جیب صرافی‌ها می رفت. این کمک من هیچ منع قانونی نداشته و مورد تائید فدراسیون، اینجانب، حسابری فدراسیون و همینطور بازرسی کل کشور هم بوده است. امیدوارم وکیل علی کریمی از اگر مدارکی از فیفا داشتند که پول به حساب اینجانب واریز شد، تحویل دادگاه بدهند تا موضوع خاتمه پیدا کند. »

 

سرپرست کاروان ایران در جام جهانی برزیل حرف های خود را اینطور تمام می کند: «اگر مدرکی ندارند سعی نکنند مسیر موضوع و پرونده را با مدارک های تکراری عوض کنند. به نظر من نباید فدراسیون زیر بار این مناظره می رفت چون بعد از تصمیم رئیس فدراسیون با این کار شان و منزلت این فدراسیون و دبیر کل آن زیر سوال رفت. از به بعد خیلی از مربیانی که سی چهل است در ایران مربیگری می کنند این حق را به خودشان دهند که درخواست مناظ ره کنند. »