به گزارش پارس نیوز، رئال مادرید امشب (یک‌شنبه‌) نخستین ال کلاسیکوی خود را بدون کریستیانو رونالدو پس از می ۲۰۰۹ تجربه خواهد کرد. در آن دیدار بارسلونا توانست سفیدپوشان را در سانتیاگوبرنابئو تحقیر کند و ۶ بر ۲ پیروز شود. از آن پس ۳۲ ال کلاسیکو برگزار شد. ۱۸ دیدار دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در لالیگا انجام شد. این دو تیم دو بار در لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند، شش بار در کوپا دل ری با هم روبرو شدند و شش بار هم در سوپر جام اسپانیا به مصاف هم رفتند. رونالدو در ۳۰ دیدار حضور داشت یعنی ۹۴ درصد بازی‌ها. او تنها دو بازی را از دست داد. هر دو دیدار برای کسب جام مهم بود، با این حال مادرید بدون او نتیجه‌ بدی کسب نکرد و هر دو بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت. این یک انگیزه برای سفیدپوشان در دیدار امشب است.

نخستین دیدار در فینال کوپا دل ری ۲۰۱۴ بود. این بازی در والنسیا انجام شد. رونالدو به علت آسیب‌دیدگی بازی را از جایگاه تماشاگران دنبال کرد. مادرید شروع بهتری نسبت به بارسلونا داشت و به لطف گل آنخل دی ماریا یک بر صفر پیش افتاد. شاگردان کارلو آنچلوتی در جریان بازی بهتر از حریف بودند و می‌توانستند فاصله‌شان را بیشتر کنند اما این اتفاق نیفتاد و مارک بارترا با ضربه سر توانست بازی را به تساوی بکشاند. بازی در وقت‌ اضافه دنبال شد. گرت بیل  حرکت خود را از سمت چپ آغاز کرد و توانست به راحتی بارترا را پشت سر بگذارد و خود را به دروازه‌ نزدیک کند. او در نهایت توانست نتیجه‌ را ۲ بر یک به نفع سفیدپوشان کند. در آخرین فرصت بازی نیمار یک ضربه به سمت دروازه‌ زد که به دیرک برخورد کرد. رونالدو از جایگاه تماشاگران توانست این قهرمانی را جشن بگیرد. او سپس به زمین آمد و با لیونل مسی احوالپرسی کرد.

دومین بازی سال گذشته اتفاق افتاد. رونالدو در دیدار رفت سوپر جام اسپانیا به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت و توانست بدرخشد. مهاجم پرتغالی یک گل زیبا به ثمر رساند و هنگام خوشحالی پیراهنش را از تنش در آورد. به همین خاطر  با کارت زرد جریمه شد. ستاره مادرید دومین کارت زرد خود را به دلیل فریب داور دریافت کرد. داور اسپانیایی تصور می‌کرد رونالدو از قصد خود را روی زمین انداخته است تا داور به نفع‌شان پنالتی‌ بگیرد. با این حال او اشتباه کرده بود. مهاجم پرتغالی زمانی که متوجه شد از بازی اخراج شده است، به نشانه اعتراض داور را هل داد. این اتفاق باعث شد پنج جلسه از همراهی تیمش محروم شود (یک جلسه به خاطر اخراج و چهار جلسه به دلیل ضربه به داور). رونالدو نتوانست در دیدار برگشت حاضر باشد اما تیمش به راحتی مانند دیدار رفت پیروز شد. شاگردان زین الدین زیدان با گل‌های مارکو آسنسیو و کریم بنزما ۲ بر صفر بارسلونا را شکست دادند تا فاتح سوپر جام اسپانیا شوند.

دو ال کلاسیکو بدون رونالدو با دو پیروزی همراه شد. سفیدپوشان توانستند در این دو دیدار چهار گل به ثمر برسانند و تنها یک بار دروازه‌شان باز شد. این تنها یک آمار  است چون بارسلونا یکی از  محبوب‌ترین حریفان مهاجم پرتغالی است. او برابر این تیم ۱۸ بار گلزنی کرده است. با این حال  مادرید با رونالدو آمار درخشانی نسبت به مادرید بدون رونالدو به ثبت نرسانده است. این تیم از ۳۰ بازی خود هشت پیروزی، هشت تساوی و ۱۴ شکست را تجربه کرده یعنی تنها از ۵۰ درصد بازی‌ها نتیجه‌ گرفته است.