به گزارش پارس نیوز، ایمان عالمی در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به شکست استقلال مقابل سپاهان اظهار داشت: شکست آبی پوشان در این بازی کاملا قابل پیش بینی بود چون هم از سپاهان شناخت کافی داشتم و هم  از استقلال. 

مربی پیشین آبی پوشان تاکید کرد: قبلا در مصاحبه ای این نکته را بیان کرده بودم که شفر فصل گذشته هم بر سر سفره فرد دیگری نشست و یک تیم آماده را تحویل گرفت. تیمی که برای نتیجه گرفتن تنها یک شوک لازم داشت و این شوک با تغییر سرمربی وارد شد. با اضافه شدن تیام تنها نقطه ضعف این تیم هم از بین رفت تا شاهد یک استقلال رویایی باشیم. شفر امسال که باید خودش تیم را می بست و مراحل آماده سازی پیش فصل را سپری می کرد باید عیارش را نشان می داد.

وی افزود: به نظرم تیم نسبت به آغاز فصل شرایط بهتری دارد اما این حرف من به منزله رضایتم بعنوان پیشکسوت باشگاه از شرایط آن نیست. منظور من این است که تیم با شرایط اسفباری فصل را شروع کرد و این شرایط آنقدر ضعیف بود که ما این در دیداری که آنها در ورزشگاه آزادی شکست می خورند می گوییم شرایط بهتر شده است.

عالمی گفت: تیم در فصل نقل و انتقالات خوب بسته نشد و دوران آماده سازی پیش فصل را از دست داد. امتیازاتی که الان از دست می روند حاصل عملکرد ضعیف قبل از آغاز فصل است. من قضاوت نمی کنم که مقصر ضعیف بسته شدن تیم و رفتن بازیکنان کلیدی چه فردی یا چه جریانی هستند چون در جریان این نیستم. اما این را می دانم که اتفاقات خوبی در این تیم نیفتاد.

پیشکسوت آبی پوشان در خصوص خریدهای خارجی بیان داشت: درک نمی کنم چرا بعد از هفته دهم هنوز شفر می گوید فلان بازیکن زمان می خواهد. معنی این «زمان» را نمی فهمم. بازیکن خارجی اگر خوب باشد از همان روز اول خودش را نشان می دهد. چرا فصل گذشته تیام زمان نخواست و از همان روز اول خودش را نشان داد؟ چرا جباروف زمان نخواست؟ چرا استوکس در تراکتورسازی زمان نمی خواهد؟ چرا کی روش در سپاهان زمان نمی خواهد؟ 

وی تاکید کرد: این نوع حرف زدن را بهانه آوردن می دانم و معتقدم که دنبال این هستند تا زمان بخرند. وگرنه بازیکن خارجی که با قیمت گزاف جذب تیم بزرگی مثل استقلال می شود باید از همان روز اول و از همان بازی اول خودش را نشان دهد. نه این مثل الان که داریم به نیم فصل می رسیم و آقایان هنوز می گویند فلان بازیکن زمان می خواهد که در تیم جا بی افتد. 

دستیار سابق امیر قلعه نویی در تیم های استقلال، تراکتورسازی و سپاهان بیان داشت: قلعه نویی یک بازی خوان درجه یک است و در طول ۹۰ دقیقه یک بازی هرگاه ببیند تاکتیکش به بن بست می رسد به راحتی تاکتیکش را تغییر می دهد. او در تعویض ها و تغییرهای درون زمین خست به خرج نمی دهد و از همه ظرفیت های تیمش استفاده می کند و برای همین است که معمولا موفق است. 

عالمی گفت: قلعه نویی در بازی مقابل استقلال هم نه تنها تعویض های خوبی کرد، بلکه بارها در داخل میدان هم دست به تغییر جایگاه مهره های تیم زد و تاکتیک های مختلف را مورد استفاده قرار داد. این درست نیست که بگویند تیم های قلعه نویی فقط یک تاکتیک دارد. مگر می توان فقط با یک تاکتیک ۵ بار قهرمان لیگ برتر شد؟ 

وی اضافه کرد: قلعه نویی فقط و فقط بر حسب نیازش بازیکن جذب می کند. شما به لیست بازیکنان این فصل سپاهان نگاه کنید می بینید جنس این تیم کاملا جور است. سپاهان از نظر معدل سنی شرایط خوبی دارد، از نظر شرایط قدی و قدرت بدنی شرایط مطلوبی دارند و قلعه نویی از بازیکنانی مثل کیانی، آقایی، ایران پوریان، کی روش و خیلی های دیگر استفاده می کند که قبلا در تیم های دیگر با او بوده اند و به خوبی از هم شناخت دارند. ضمن این که اغلب این بازیکنان هم شخصیت لازم برای قهرمانی دارند.

مهاجم اسبق آبی پوشان بیان داشت: در مورد استقلال هم تاکید می کنم شرایط این تیم گرچه نسبت به ابتدای فصل بهتر شده اما به هیچ وجه مطلوب نیست. مسئولین این تیم حق ندارند آن را در این حد و اندازه راهی مسابقات کنند چون صاحب اصلی تیم مردم و هوادارن چند ده میلیونی آن هستند.