به گزارش پارس نیوز، نشست مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان چهارشنبه هفته گذشته در حالی با روسای فدراسیون‌ها برگزار شد که مسائل مالی، چالش‌های ارزی، آیین‌نامه جدید مالی و اداری و استعفای بازنشسته‌ها از مباحث مطرح شده بود.

در حالی که در ابتدای ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها، وزیر ورزش و جوانان از روسای بازنشسته خواسته بود تا به صورت مصالحت‌آمیز موضوع را حل کنند، این موضوع در نشست ماهیانه با روسای که روز چهارشنبه برگزار شد، دوباره مورد بحث قرار گرفت.

وزارت ورزش از بین 12-13 رئیسی که بازنشسته هستند، تکلیف 5 فدراسیون را مشخص کرد و به گفته معاون حرفه‌ای و قهرمانی این هفته نیز شرایط چند فدراسیون دیگر مشخص می‌شود اما در نشست روز چهارشنبه یکی از روسای بازنشسته به این موضوع معترض بود و تاکید داشت با این شرایط کرسی‌های بین‌المللی به خطر می‌افتد.

به گفته این رئیس بازنشسته که باید به زودی پست خود را تحویل بدهد، یک جوان حدود 30 ساله در صورتی که به عنوان رئیس انتخاب شود، پروسه چند ساله نیاز دارد تا بتواند در آسیا کرسی بگیرد.

برخی از روسای فدراسیون‌ها این موضوع را مطرح می‌کردند که ریاست شغل نیست و قانون بازنشستگی شامل حال آنها نمی‌شود اما این موضوع در اساسنامه مشترک فدراسیون‌های ورزشی نوشته شده و باید برای تایید به هیات دولت برود.