به گزارش پارس نیوز، در آغاز رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۸ در بوداپست مجارستان و در جریان رقابت های ۴ وزن نخست،در وزن ۶۳ کیلوگرم محسن حاجی پور در مبارزه نخست برابر جرمن دیاز از پورتوریکو پیش از پایان مبارزه با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد.

حاجی‌پور در دور دوم به مصاف دانیر اسماعیل اف دارنده مدال برنز اروپا از مولداوی می رود. در این وزن ۲۷ نفر حضور دارند که در گروه حاجی پور المورات تاسمرادوف دارنده مدال برنز جهان و المپیک و قهرمان آسیا از ازبکستان حضور دارد.

 

در وزن ۷۲ کیلوگرم که ۲۹ کشتی گیر شرکت کرده اند، محمدعلی گرایی دارنده مدال برنز جهان و یکی از شانس‌های اصلی ایران برای کسب مدال در این رقابت‌ها، در دیدار نخست به مصاف دائه کیون پارک از کره جنوبی رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید.تایم نخست این مبارزه با نتیجه یک بر صفر به سود حریف کره‌ای به پایان رسید.

گرایی در مبارزه دوم با برنده مورات داگ از ترکیه کشتی می گیرد. رسول چونایف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان، فرانک استابلر قهرمان جهان از آلمان، دمیو ژادرایف دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان و ابوزید مانتسیگوف دارنده مدال نقره اروپا از روسیه در گروه گرایی حضور دارند.

در وزن ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک در دور اول به مصاف ادگار بابایان دارنده مدال نقره اروپا از لهستان رفت و در پایان در حالیکه با نتیجه ۳ بر صفر از حریف عقب بود با کمرگیری از حریف و بردن وی روی پل ۵ بر ۳ پیش افتاد و در ادامه اجرای این فن موفق به ضربه فنی حریف شد و مبارزه نخست را مقتدرانه با پیروزی پشت سر گذاشت.

عبدولی در دور دوم به مصاف لاشا گوبادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان می رود. در این وزن ۲۶ نفر حضور دارند که در گروه عبدولی رفیق حسین اف قهرمان اروپا از آذربایجان، ماکسیم مانوکیان قهرمان جهان از ارمنستان و امره کوش دارنده مدال برنز جهان از ترکیه از کشتی گیران مطرح این وزن هستند.

 

اما در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۲۱ کشتی گیر حضور دارند مسلم نادری خادم در دور نخست به مصاف نوگزاری تسوروتسومیا دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر یک شکست خورد.نادری خادم برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد در غیر اینصورت حذف خواهد شد.