به گزارش پارس نیوز، 

ذبیح‌الله پورشیب درباره شرایط فعلی تیم ملی کاراته برای حضور در مسابقه‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اسپانیا، توضیح داد: با توجه به برنامه‌هایی که داشتیم تمرین‌های کاراته و بدنسازی را به صورت منظم انجام دادیم و امیدوارم این چند روز باقی مانده را نیز بدون مشکل پشت سر بگذاریم. شرایط بازیکنان تیم ملی خوب است امیدوارم با این روندی که در پیش داریم بتوانیم نتایج خوب دور گذشته را تکرار کرده و مدال‌های طلای بیشتری را کسب کنیم.

او افزود: کاراته ایران توانایی و پتانسیل بالایی دارد و تمرین‌های خوبی هم در این چند وقت اخیر زیر نظر کادر فنی انجام داده‌ایم. البته نباید تیم‌های دیگر را نیز دست کم بگیریم چرا که آن‌ها هم مانند ملی‌پوشان ایران تمرین‌های خود را به صورت پرفشار انجام داده‌اند. قهرمانی جهان یکی از راه‌های اصلی برای رسیدن به المپیک است و به همین دلیل سطح مسابقه‌ها نسبت به رویدادهای دیگر بالاتر خواهد بود.

پورشیب در ادامه با انتقاد از مسئولان ورزش استان ایلام افزود: پس از مسابقه‌های جاکارتا و کسب مدال برنز من در این رقابت‌ها، هیچ خبری از مسئولان این استان نیست. من تنها ورزشکاری هستم که توانستم در همه رویدادهای ورزشی دست پر به میهن برگردم ولی گویا استاندار، فرماندار، شهرداری، تربیت بدنی و حتی شورای شهر این استان چنین افتخاراتی را نمی‌بینند و تنها انتظار دارند بنده به عنوان یک ورزشکار مدال بیاورم و آن‌ها بی‌خیال چنین استعدادهایی باشند. با توجه به جمعیت موجود در این استان تعداد ورزشکاران بسیار پایین است و رسیدگی به قهرمانانی چون ذبیح‌الله پورشیب، مسلما می‌تواند انگیزه‌ای برای جوانان باشد. اتفاقی که از سوی مسئولان این استان رخ نمی‌دهد و کسی هم نسبت به این بی‌اعتنایی واکنشی نشان نمی‌دهد.

او در ادامه گفت: بعد از بازی‌های آسیایی تنها مسئولان تربیت بدنی استان را دیده‌ام اما هیچ تقدیر و تشکری حتی با یک لوح خالی از من نشده است. ورزشکارانی چون من از جوانی و آرامش زندگی خود می‌زنیم تا پرچم کشور و مردم این میهن را در میادین بین‌المللی بالا برده و نام ایران را زنده کنیم اما چنین مسئولانی را نمی‌دانم باید چگونه در راس کار ببینیم که بی‌خیال نسبت همه چیز هستند.

کاپیتان تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که شانس ملی‌پوشان ایران برای کسب مدال طلا در این مسابقه‌ها تا چه حد است اظهار کرد: هر مسابقه شرایط خاص خود را دارد و نمی‌توان پیش‌بینی را نسبت به رنگ مدال‌ها داشت. بازی‌های آسیایی شرایط خود را دارد قهرمانی آسیا همچنین و مسابقه‌های جهانی هم کاملا قصه متفاوتی دارد. شاید خیلی از کاراته‌کاها در قهرمانی آسیا خوب باشند ولی در جهانی بد باشند و بالعکس. با این حال توانایی ملی‌پوشان ایران بالاست و امیدوارم مدال طلا بر گردن همه اعضای تیم باشد.

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در پاسخ به این سوال که شرایط بد اقتصادی فدراسیون کاراته چه تاثیری بر روی روند آماده‌سازی تیم ملی داشته تصریح کرد: همه می‌دانیم که این شرایط اقتصادی برای فدراسیون‌های ورزشی موجود است و نمی‌توان گفت تنها در کاراته چنین شرایطی وجود دارد. با این حال آقای فرجی به عنوان رییس این مجموعه تمام تلاش خود درا کرده است تا اعزام‌های ضروری صورت بگیرد و در اردوها کاستی زیادی نداشته باشیم اما از مسئولان انتظار داریم که توجه بیشتری به رشته تازه المپیکی شده کاراته داشته باشند تا قهرمانان این تیم بتوانند بهترین نتیجه را در مسابقه‌های پیش رو و المپیک کسب کنند. هدف همه اعضای تیم ملی بالا بردن پرچم ایران  است و این مهم مستلزم برطرف شدن کمی‌ها و کاستی‌هاست.

ملی‌پوش تیم ملی کاراته در پایان صحبت‌های خود در مورد رقبای اصلی‌اش در قهرمانی جهان اسپانیا اظهار کرد: نه تنها من، بلکه همه ملی‌پوشان کاراته هیچ یک از رقبای خود را دست کم نمی‌گیریم. میدان، میدان سختی است و همه کاراته‌کاهای سرتاسر جهان، برای حضور در المپیک، لحظه‌شماری می‌کنند. آن‌هایی که عنوان‌دار هستند برای دفاع از عنوان خود در مسابقه‌های جهانی حاضر می‌شوند و آن‌هایی هم که عنوان‌دار نیستند برای دست و پا کردن نامی در این میدان، مسابقه خواهند داد. مسلما همه رقبا سخت هستند اما حریفان ژاپنی، ترکیه، آذربایجان، کرواسی و... می‌توانند برای ملی‌پوشان ایران دردسرساز باشند و نباید آن‌ها را دست کم بگیریم.

انتهای پیام/