به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از وزارت ورزش و جوانان ، رییس کمیته کلی المپیک در نشست روسای فدراسیون ها که عصر امروز برگزار شد ؛ با تسلیت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان و با گرامیداشت یاد و‌خاطره زنده یاد بهرام شفیع رییس فقید فدراسیون هاکی ، موفقیت ورزش ایران در بازی های آسیایی و پارآسیایی 2018 همچنین المپیک جوانان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: آنچه مسلم است باید رویه بدی که زحمات روسای فدراسیون ها  در قبال افتخارات نادیده گرفته می شود ، از بین برود و علاوه بر ارزش گذاری به قهرمانان ، تدبیری بیاندیشیم که زحمات مسئولین فدراسیون ها هم در جایگاه خود مورد توجه واقع شوند.

صالحی امیری برگزاری بازی های المپیک جوانان 2018 را بسیار خوب توصیف کرد و‌توضیح داد : کمیته بین المللی المپیک اهمیت ویژه ای را برای این رویداد قائل شده بود تا جاییکه حتی باخ رییس این کمیته نیز از یک هفته قبل از رویداد در بوینس آیرس حضور یافته بود.

رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به برگزاری همایشی در حاشیه المپیک جوانان گفت:  تلاش IOC همبستگی ، قرابت و تعامل فرهنگی ملتها بود ‌تلاش ایران هم حضور موفق و فعال بود.

 صالحی امیری حمایت و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان را هم بسیار مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت :قرار گرفتن در جایگاه هفتم رده بندی در المپیک جوانان و صعود هفده پله ای افتخار بزرگی است اما کار ما را برای حفظ و  استمرار در المپیک های بعدی را سخت می کند.

وی ادامه داد : نسل جوانانی که در المپیک جوانان درخشیدند ، نسل جدیدی هستند که ما منتظر درخشش آنها در المپیک های بعدی هستیم .

صالحی امیری در بخش دیگری از سخنانش به جلسات مختلف با باخ رییس کمیته بین المللی المپیک ، روسای کمیته ملی المپیک کشورهای مختلف و دیگر مقامات عالی رتبه IOC اظهار داشت : مهم‌ترین مباحثی که از من در جلسه با مدیران عالی رتبه کمیته بین المللی المپیک سوال شد ، درباره مدیران بازنشسته ورزش بود که من هم بدون نام بردن از شخص توضیحات کافی را ارائه دادم و از هویت ورزش کشور بر اساس وظیفه خود دفاع کردم .

صالحی امیری گفت: تاکید کردم دولت به هیچ وجه موافق از دست دادن سرمایه های خود نیست و فقط اجرا کننده قانونی است که در پارلمان ایران تصویب شده و حتی نماینده دولت در مجلس به عنوان مخالف این طرح منع بکارگیری بازنشستگان صحبت کرده بود.

رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد : در این جلسات شرح دادم که وزیر ورزش و جوانان هم به مدیران بازنشسته ذهنیت مثبت دارند چرا که سرمایه های ورزش هستند و اتفاقا موفق هم ظاهر شدند.

صالحی امیری تصریح کرد: به نظر می رسد که کمیته ملی المپیک مشکلی با اجرای این قانون ندارد چرا که مستندات برای عدم دخالت دولت را کافی می داند و به این نتیجه رسیده اند که تصمیم گیری در اختیار دولت نیست .

رییس کمیته ملی المپیک گفت : قطعا در ورزش باید از سرمایه های خود حفظ و حراست کنیم و باید در این تغییر ‌ تحولات منزلت این عزیزان خدشه دار نشود.

صالحی امیری همچنین توضیح داد: بر خلاف برخی اخبار منتشر شده در خصوص فوتبال از من سوالی نشد.

انتهای پیام/