به گزارش پارس نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد السد قطر را در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه دو بر یک شکست دهد تا برای اولین بار در تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان فوتبال آسیا به فینال این مسابقات راه پیدا کند.

سرخپوشان پایتخت که شب گذشته موفق شدند در بازی برگشت به تساوی یک - یک مقابل شاگردان ژاوی در السد قطر برسند به لطف برد یک بر صفر خود در بازی رفت مرحله نیمه نهایی، مجوز حضور در فینال این رقابت ها را کسب کردند. سازمان لیگ فوتبال نیز برای همکاری با باشگاه پرسپولیس دیدار این تیم مقابل پیکان تهران را لغو کرد تا برانکو ایوانکوویچ بتواند تیمش را با تمام قوا به فینال برساند.

تیم فوتبال پرسپولیس باید در  ۱۲ و ۱۹ آبان ماه دیدارهای رفت و برگشت فینال را برگزار کند. از این رو سازمان لیگ چاره ای جز لغو بازی هفته یازدهم سرخپوشان پایتخت مقابل ذوب آهن اصفهان ندارد.

سعید فتاحی مسئول کمیته مسابقات لیگ فوتبال در گفتگو با خبرنگاران ضمن تایید این مطلب گفت: کمال همکاری را با پرسپولیس داریم. سخت‌ترین تقویم چندسال اخیر را در فصل جاری داریم. چون باید طبق قوانین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیدارهای لیگ برتر را چندهفته قبل از شروع جام ملت های آسیا متوقف کنیم و هیچ تیمی نباید بازی کند. از طرفی صعود پرسپولیس به فینال آسیا که یک اتفاق ملی محسوب می شود باعث شده تا بازی های این تیم با تغییراتی در تقویم مواجه شود.

وی افزود: سعی می‌کنیم تاریخ بازی های جدید پرسپولیس را به زودی مشخص کنیم تا این تیم بتواند برنامه های لازم را در این زمینه داشته باشد.