به گزارش پارس نیوز، 

سید نعمت خلیفه سرمربی تیم ملی تکواندو اعزامی به رقابت‌های کسب سهمیه گرند اسلم، بیان کرد: رقابت‌های انتخابی گرنداسلم به صورت دو مرحله برگزار می‌شود که تیم ملی ایران مرحله نخست آن را به دلیل همزمانی با مسابقات جام فجر در اردیبهشت ماه سال جاری از دست داد و دومین مرحله‌ای آن به میزبانی کشور چین برگزار می‌شود و برخی از تکواندو کاران ما که به صورت شخصی اقدام کرده بودند در قالب یک تیم راهی این تورنمنت می‌شوند.

او ادامه داد: ۶ تکواندوکار در بخش مردان روی شیاپ چانگ می روند که این ملی پوشان در باشگاه‌های خود تمرین کردند و اردوی آمادگی برای این افراد در قالب تیم ملی برگزار نشد. همچنین آرمین هادی پور  که یکی از ملی پوشان اعزامی به این مسابقات است تاکنون همراه تیم ملی در رقابت های گرند پری منچستر قرار داشت و قرار است امشب به جمع تیم ما اضافه شود.

خلیفه درباره حریفان تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات افزود: تمام کشور‌ها روی تکواندو سرمایه گذاری کردند و نمی‌توان مانند گذشته یک کشور را حریف خاص دانست و باید برای تمام تکواندو کاران و هر مبارزه برنامه ریزی داشت تا نتیجه لازم بدست آید.

او تصریح کرد: ملی پوشان ما در هر دو بخش مردان و زنان آمادگی لازم را دارند و ما هم تمام تلاشمان را برای کسب بهترین نتیجه به کار می‌گیریم و با توجه به اینکه این رقابت‌ها G۲ است برای نفرات اول تا سوم از نظر امتیازی بسیار فرصت مناسبی است که بتوانند با قرار گرفتن روی سکو به ارتقا رنکینگ خود کمک کنند.

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: امیدوارم که ملی پوشان ما عملکرد و مبارزه خوبی را در این رقابت ها داشته باشند و بتوانیم سهمیه مسابقات گرند اسلم را کسب کنیم و با دست پر به کشور برگردیم.


انتهای پیام/