به گزارش پارس نیوز، 

رضا ملک محمدی، دبیر فدراسیون تیراندازی، در مورد جلسه ای که امروز بین اعضای فدراسیون تیراندازی و مسئولان وزارت دفاع برای تامین مهمات لازم برای ورزشکاران این رشته برگزار شد گفت: خوشبختانه امروز مسئولان بلند پایه وزرات دفاع و ریاست فدراسیون تیراندازی و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون تیراندازی جلسه کاری بسیار مفیدی را برگزار کردند. در این جلسه تمامی مشکلات ورزش که با وزارت دفاع کشورمان در ارتباط است مطرح شد. مشکلاتی از قبیل کمیت تولید مهمات ورزشی و کیفیت مهمات ورزشی. ورزشکاران کشورمان برای اینکه بتوانند در مسابقات بین المللی نتیجه ی بهتری بگیرند به مهمات باکیفیت تری نیاز دارند.

او در مورد نتیجه این جلسه گفت: با توجه به اینکه مسئولان وزارت دفاع برای مدال آوری و افتخار آفرینی ورزشکاران کشورمان در میادین بین المللی احترام قائل هستند، در این جلسه قرار شد چنانچه ورزشکاران برای شرکت در مسابقات بین المللی نیاز به تولیدات حرفه ای تر و مهمات قهرمانی داشته باشند با هماهنگی وزارت دفاع و پس از طی مراحل قانونی، این قبیل اقلام که شامل  سلاح و مهمات ورزشی می شود به وسیله شرکتها  و نفرات مجاز در اختیار وزشکاران کشورمان قرار گیرد.

ملک محمدی ادامه داد: با این اتفاق دیگر انتقادی به وزرات دفاع وارد نیست و فدراسیون تیراندازی نمی تواند بگوید که مهمات تامین نشده است و این کم کاری وزارت دفاع است. از برگزاری این جلسه بسیار خوشحال هستم و امیدوارم با عملیاتی شدن این تصمیم ما بتوانیم قدم بزرگی برای رسیدن به سکوهای قهرمانی توسط ورزشکاران کشورمان برداریم.

او در مورد عملیاتی شدن این تصمیم گفت: اشتیاق زیادی در مسئولان وزارت دفاع برای عملیاتی شدن این تصمیم وجود دارد. وزرات دفاع مرجعیت تشخیص کیفیت و کمیت مهمات و سلاح های حرفه ای را به خود فدراسیون تیراندازی واگذار کرده است. شاید مراحل ثبت سفارش که مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت یا کمرگ های کشور است، کمی طولانی شود. یکی از دلایل این اتفاق این است که در حال حاضر بسیاری از تولید کنندگان به ما مهمات و سلاح نمی فروشند. در مرحله اول ما باید یک فروشنده پیدا کنیم و در ادامه مراحل ثبت سفارش و وارد کردن اقلام را انجام دهیم.

ملک محمدی در مورد قیمت مهمات و سلاح های وارداتی برای مصرف کنندگان آن گفت: چون ورزشکاران رشته تیراندازی در یک روز تمرینی خود مهمات زیادی مصرف می کنند، در صورتی که قیمت این مهمات بالا باشد و برای تهیه آنها به مشکل بخورند آن وقت نسبت به این ورزش دلسرد می شوند و تیراندازی جزو ورزش های گران محسوب خواهد شد. این اتفاق خواسته ی هیچکدام از مسئولان نیست و لذا ما از آنها درخواست کردیم اگر امکانش وجود دارد برای ورزشکاران حرفه ای ما یارانه ای در نظر گرفته شود تا بتوانند مهماتشان را با قیمت کمتر تهیه کنند و به ورزش قهرمانی خود ادامه دهند.

او در مورد موضوع اختصاص یافتن یارانه به ورزشکاران حرفه ای ادامه داد: موضوع اختصاص یافتن یارانه به ورزشکاران قرار است در هیئت رئیسه وزرات دفاع مورد بررسی قرار گیرد. با این اشتیاقی که در بین مسئولان وزارت دفاع دیدم فکر می کنم این اتفاق هم بیافتد. اما در مورد باشگاه ها و کسانی که به شکل تفریحی به ورزش تیراندازی می پردازند باید قیمت های تعیین شده مهمات و سلاح را بپذیرند و قیمت اصلی جنسی که استفاده می کنند را بپردازند.

انتهای پیام/