به گزارش پارس نیوز، مسائل مالی برای تامین ارز ثانویه اعزام کشتی گیران به مسابقات جهانی یکی از چالش های روزهای اخیر فدراسیون کشتی بود در این زمینه حتی انتقادات زیادی از سوی مسئولان این فدراسیون و مبنی بر کمبود مسائل مالی مطرح شد این در حالی است که به گفته معاون منابع مالی وزارت ورزش، این وزارتخانه علاوه بر کمک برای تامین ارز ثانویه اقدام لازم جهت واریز زودهنگام بودجه آبان ماه فدراسیون کشتی را نیز انجام داده است.

ژاله فرامرزیان که امروز در نشست خبری پاسخگوی پرسش خبرنگاران بود در این زمینه توضیح داد و گفت: مسئولان فدراسیون کشتی طی روزهای گذشته برای اعزام به دنبال ارز بودند و در نهایت ارز یورو را با قیمت ۱۳ هزار تومان خریداری کردند در حالی که این مبلغ باید ۱۰ هزار تومان باشد.

وی در این رابطه ادامه داد: ما به التفاوت این دو رقم ۳۵۰ میلیون تومان شد که از طرف وزارت ورزش در اختیار  مسئولان کشتی قرار گرفت و در مجموع این فدراسیون ۱۰۰ هزار یورو به عنوان ارز از بانک مرکزی شعبه فردوسی دریافت کرد.

معاون مالی وزارت ورزش همچنین تاکید کرد: علاوه بر اینها بودجه آبان ماه فدراسیون کشتی خیلی زودتر از دیگر فدراسیون ها در اختیار این فدراسیون گذاشته شد ما در این مرحله یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فدراسیون کشتی پرداخت کردیم.