به گزارش پارس نیوز، 

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از پیروزی مقابل بولیوی در نشست خبری،گفت: بازی بسیار خوبی را مشاهده کردیم. فوتبال مدرن و فوتبال زیبا که کارهای ترکیبی زیبایی داشت. مطمئن هستم هوادارانی که به ورزشگاه آمدند وقتی به منزل خود باز می‌گردند راضی هستند چرا که بازی خوبی را مشاهده کردند. از این بازی رضایت کافی دارند.

* باید حدقل 4 گل به ثمر می‌رساندیم

وی افزود:  باید کارایی ما بیشتر باشد. تنها توانستیم 2 گل در این بازی به ثمر برسانیم. فکر می‌کنم حداقل باید 4 گل به ثمر می‌رساندیم. همانطور که گفتم نتیجه بازی‌های آماده سازی و دوستانه مهم نیست. مهم حفظ تعادل و هماهنگی تیم بود. تک به تک بازیکنان امشب استحقاق تبریک و تحسین از سوی ما را دارند. بازیکنان لیاقت این را دارند که  هر چیزی که برای آماده سازی جهت حضور در جام ملت‌ها لازم است در اختیارشان قرار بگیرد.

* باید تیم ملی را به خانه‌ دیگر هواداران در نقاط مختلف ایران ببریم

کی‌روش در  ادامه تأکید کرد:‌ از هوادارانی که امروز در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند تشکر می‌کنم. ما هنوز بازی‌هایی که در فیفا دی نوامبر است را پیش رو داریم. امیدواریم با دو تیم دیگر بازی دوستانه برگزار کنیم.تلاش می‌کنیم تا تیم ملی را در خانه‌های هواداران دیگر فوتبال در ایران ببریم. شهرهایی مثل اصفهان، تبریز، مشهد، شیراز و یا شهرهای دیگر که هواداران ایران در سرتاسر ایران در آن حضور دارند ببریم. البته باید با تیم‌های مهمانمان که با آنها بازی داریم صحبت کنیم و امیدواریم بتوانیم هماهنگی لازم را برای برگزاری بازی در شهرهای دیگر به وجود بیاوریم. یعنی تیم ما‌ن را به هواداران تیم ملی نزدیک تر کنیم.

*مدافعان وسط تیم ملی برای 10 سال آینده فوتبال ایران کافی هستند

وی در مورد اینکه در دفاع با توجه به غیبت مرتضی پورعلی گنجی تمرکز تیم کمتر بود، اظهار داشت: بدون شک ما دوست نداریم هیچ بازیکنی مصدوم باشد. این مسابقات آماده سازی فرصتی برای بازیکنان دیگر است تا به میدان بروند. پورعلی گنجی بازیکن مهم و با اهمیتی برای ما است اما روز بازی چشمی و حسینی و تداوم کارهایشان در بازی دفاعی به ما امیدواری بیشتری در ادامه کار می‌دهد. به خاطر داشته باشید چند وقت پیش چشمی در استقلال در پست هافبک بازی می‌کرد اما من او را برای جام جهانی در پست دفاع آماده کردم. حسینی قبل از جام جهانی 2018 روسیه فقط یک بازی دوستانه در کارنامه داشت اما الان به یک دفاع خوب و با استحکام تبدیل شده است. این مدافعان وسط برای 10 سال آینده فوتبال ایران کافی هستند. بدون شک یک تیم خوب از بازیکنانی با کیفیت بالا، با تجربه کافی و انگیزه لازم تشکیل می‌شود. یکبار دیگر می‌گویم ما نسبت به قبل خیلی شرایط بهتری داریم. البته هنوز در جایگاهی که ما می‌خواهیم و بقیه عاشق آن هستند که در آن باشیم نیستیم. اگر سوال دیگری هستند از من بپرسید وگرنه در مورد مسئله مورد نظرم صحبت کنم.

*آینده‌ای فوق العاده در انتظار کشور ایران است

کی‌روش در مورد سوالی مبنی بر حضور بانوان در ورزشگاه آزادی، گفت: در درجه اول از لذتی که بازیکنان بابت حضور مادران و خواهران خود که سال‌ها دوست داشتند آنها را در زمین ببینند چشیدند من هم لذت بردم و جزوی از این اتفاق بودم. این بسیار باعث افتخار بود. مطمئنا در جامعه ما ( کی‌روش در این لحظه عذرخواهی کرد و گفت میگوید جامعه ما چون خودش را جزوی از این جامعه می‌داند) این یک مسئله فرهنگی و حساس است. بنده فکر می‌کنم آینده فوق العاده در انتظار این کشور است. اگر این شروع مسیر هم باشد باید به آن خوشامد گفت. مطمئن هستم بقیه جهان هم به این مسئله بسیار احترام می‌گذارند. مطمئنا این مسئله‌ای است که باید در دستان مسئولان باشد. باید اعتراف کنم که این مسئله بسیار خوب و جالب بود که بانوان امروز در ورزشگاه تیم ملی را تشویق کردند.

*در ایران فرصت چندانی برای دیدن بازی با این کیفیت ندارید 

وی در مورد اینکه آیا از سرعت تیم ملی در ضد حملات راضی بود، گفت: دو شکل بازی مختلف انجام دادیم. در نیمه اول انتقال توپ ما سریع و مستقیم بود و حرکات قطری با توپ را در زمین شاهد بودیم. در نیمه دوم سعی کردیم حفظ توپ کنیم و با پاس بیشتر رو به جلو حرکت کنیم. فکر می‌کنم در هر دو نیمه خوب بودیم و فقط یک مقدار در زدن گل خجالتی بودیم. اگر صحبت من از خضوع و افتادگی فاصله دارد عذرخواهی می‌کنم اما به شخصه فکر می‌کنم  شما در ایران فرصت چندانی برای دیدن بازی با این کیفیت ندارید. با کمال احترام فوتبالی که امروز شاهد بودیم در یک سطح دیگر بود.

*قرارداد 6 ماهه را پذیرفتم زیرا می‌خواستم به 8 سال زندگی‌ام در ایران وفادار باشم

کی‌روش در پاسخ به سوالی در مورد اینکه در فرصت کم باقی مانده تا جام ملت‌ها در ذهن او چه می‌گذرد و دوست دارد به چه شکلی برنامه آماده سازی خود را تا جاملت‌ها دنبال کند، گفت:‌ برای یک چیز اینجا حضور دارم. وقتی مهدی تاج و محمود اسلامیان برای تمدید قرارداد از من دعوت کردند در آن برهه جزوی از برنامه من نبود که پیشنهادی که تنها 6 ماهه است را قبول کنم چرا که پیشنهادات دیگری داشتم که به مدت 4 سال بود. این چالش را پذیرفتم چرا که می‌خواستم به هشت سال زندگی خودم و اتفاقاتی که اینجا رخ داده متعهد و وفادار باشم. به برخی که شاید برای این مسائل ارزش قائل نیستند باید بگویم من و کادرفنی ام در این مورد فدارکاری‌های زیادی کردیم. اعتقاد دارم ما استحقاق یک فرصت برای رقابت خوب داریم. به هیچ وجه آسان نیست اما می‌توانیم برای قهرمانی رقابت کنیم.

*برخی به صورت سیستماتیک به صداقت ما لطمه می‌زنند

کی‌روش در پایان تأکید کرد:‌ دیگر باید چه کنیم که مستحق این فرصت باشیم. چه کار دیگری باید انجام دهیم که بتوانیم احترام برخی از افراد را در این کشور به دست بیاوریم. چه کاری باید انجام دهیم که پاسخ و راه حل مناسب برای آماده سازی به دست بیاوریم. آنهایی که به صورت سیستماتیک به صداقت ما لطمه می‌زنند و به ما بی‌حرمتی می‌کنند. دیگر باید چه کاری انجام دهیم. واقعا شگفت زده هستم چرا که بازیکنان کاملا به تیم ملی متعهد هستند و فوتبال خوبی بازی می‌کنند.

*بسیار خسته هستم؛ اگر ما را نمی‌خواهید در صورتمان این حرف را بزنید

وی ادامه داد: تمام تلاشمان را می‌کنیم اما در فیفا دی سپتامبر از 2 فرصت بازی دوستانه یک بازی انجام دادیم و در فیفا دی اخیر از دو فرصت فقط یک بازی انجام دادیم. از طریق دوستم سرمربی بولیوی توانستیم یک بازی را نجات دهیم. در بازی با ازبکستان هم همینطور بود. اگر صادقانه بخواهم بگویم از این همه بی احترامی خسته شدم. بسیار خسته هستم. توهین‌ها و اسامی که به ما لقب می‌دهند، دروغ‌هایی که گفته می‌شود ما را خسته کرده است. اگر ما را نمی‌خواهید در صورتمان این حرف را بزنید. فکر می‌کنم برخی از اصحاب رسانه و برخی از مربیان خاص همیشه همان ارکستر هستند. متاسفانه رهبران ارکست صورتشان را نشان نمی‌دهند. امیدوارم خداوند به ما کمک کند و بتوانم قدرت ادامه کار را داشته باشم. اجازه بدهید با این جمله صحبتم را به پایان برسانم، فکر می‌کنم بازیکنان ما، کادرفنی ما، مسئولان اداری فدراسیون، رئیس فدراسیون  استحقاق کمی احترام داریم. دیگر باید چه کاری انجام دهیم که این احترام به دست بیاید.

انتهای پیام/