به گزارش پارس نیوز، وینفرد شفر اعتقاد دارد که تیمش باید در آرامش تمرینات خود را دنبال کند و به همین دلیل او علاقه ای به حضور خبرنگاران و تماشاگران در تمرین تیم خود ندارد.


تمرین استقلال همیشه بسته است مگر روزی که سرمربی آلمانی استقلال احساس کند می خواهد مصاحبه کند و نکته ای را در رسانه ها اعلام کند و تازه در این شرایط هم خبرنگاران تنها 30 دقیقه زمان دارند تا به محل تمرین بیایند.


اما سوال اصلی این است که آیا این تصمیم به نفع استقلال است یا به ضرر این تیم؟ شاید اولین ضرر این اتفاق این باشد که خبرنگاران هرگز تماسی مستقیم با تیم ندارند و به همین دلیل بدون اینکه شرایط تیم را بدانند با هر تصمیم اشتباه سرمربی در انتخاب ترکیب و البته بازیکنان تعویضی شروع به انتقاد می کنند چون اطلاعی از شرایط بازیکنان  ندارند.


به جز این اگر به نحوه برخورد سرمربی پرسپولیس به عنوان اصلی ترین رقیب استقلال هم نگاه نشود، او بخشی از تمرین های هفتگی خود را باز می گذارد تا ارتباط رسانه ها را با تیمش بهتر کند و با توجه به موفقیت پرسپولیس در سال های گذشته می توان گفت او حتی در برخورد با رسانه ها هم از متد صحیح تری نسبت به سرمربی استقلال استفاده کرده است.