به گزارش پارس نیوز، لیگ برتر فوتسال ایران قرار است امسال برای اولین بار به صورت پلی آف برگزار شود و هشت تیم برتر جدول به این مرحله راه خواهند یافت.

طبق مصوبات هیات رئیسه سازمان لیگ، در مرحله اول پلی آف که هشت تیم حضور دارند، برنده دو مسابقه از سه مسابقه به مرحله بعد راه می یابد. در واقع تیمی که اول میزبان است، این شانس را دارد که دو میزبانی داشته باشد.

در مرحله دوم که شامل ۴ تیم می شود و همچنین فینال هر تیم به جای سه مسابقه، دو دیدار برگزار می کند. این تصمیم به خاطر جلوگیری از طولانی شدن زمان مسابقات و اتمام آن تا ۲۶ اسفند گرفته شده است.

کاظم سلیمانی دبیر کمیته فوتسال در گفتگو با خبرنگارانضمن اعلام مطلب فوق، در پاسخ به این سئوال که آیا تیم ها امکان دارد در مرحله پلی آف بازیکن جدید بگیرند؟ گفت: در مرحله پلی آف به هیچ عنوان جابجایی نداریم. تیم ها نمی توانند بازیکن جدید بگیرند و با همان نفراتی بازی خواهند کرد که پیش از فصل و یا در تعطیلات نیم فصل گرفته اند.

سلیمانی درباره اینکه آیا کارتهای زرد و قرمز مرحله مقدماتی در پلی آف لحاظ می شود؟ تاکید کرد: بله؛ تمام کارتها از مراحل قبل در پلی آف لحاظ می شود.