به گزارش پارس نیوز، ترکیب تیم ملی کشتی آزاد اعزامی به رقابتهای جهانی ۲۰۱۸ مجارستان در حالی روز گذشته از سوی شورای فنی اعلام شد که انتخاب امیرحسین مقصودی نایب قهرمان جوانان جهان در وزن ۶۵ کیلوگرم با برخی انتقادات روبرو شد.

در همین راستا «هادی حبیبی» سرپرست تیم ملی کشتی آزاد گفت: در بحث انتخاب مقصودی در وزن ۶۵ کیلوگرم تنها کسی که حق مطرح کردن انتقاد یا توضیح خواستن را دارد، حسن مرادقلی است که نفر اول رقابتهای انتخابی تیم ملی شده است. در نتیجه هیچکس دیگری نمی تواند به اندازه او نسبت به این انتخاب به بحث بپردازد. به هر حال کادر فنی با مجموعه ای از عوامل و فاکتورها دست به انتخاب نفرات تیم ملی زده که از این بین باید به عملکرد درون اردویی و کارنامه حضور موفق در مسابقات بین المللی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: مرادقلی هم در اردوهای قبلی به تمرینات دعوت شد اما بنا به دلایلی نیامد. او در تورنمنت بین المللی هم نتیجه خوبی نگرفت که تمام این مسایل کاملا تحت نظر و دقت اعضای شورای فنی قرار داشت.

حبیبی ادامه داد: در این بین نفراتی مثل مهران نصیری نباید توقع حضور در این وزن را داشته باشند چراکه نصیری در بازیهای آسیایی عملکرد ضعیفی داشت و در تمرینات اردوی تیم ملی هم عملکرد قابل توجهی نداشت. البته بارها به او تذکر داده شد اما وی به آن شرایط جسمی و روحی مطلوب نرسید و در نهایت از سوی کادر فنی خط خورد. ضمن اینکه او نفر دوم رقابتهای انتخابی تیم ملی است و به هر حال از این نظر هم نمی تواند مثل حسن مرادقلی مدعی شود.

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد در ادامه به امیرحسین مقصودی هم اشاره کرد و گفت: مقصودی به تازگی نایب قهرمان رقابتهای جوانان جهان شد و با توجه به نحوه کشتی های او و همچنین تمریناتش در اردوهای تیم ملی نشان داده یک کشتی گیر جنگنده و آینده دار در این وزن و حتی وزنی بالاتر است.

وی در پایان گفت: تیم ملی کشتی به نفراتی نیاز دارد که جنگنده باشند و با تمام وجود با حریفان مبارزه کنند. شورای فنی و مربیان کادر فنی بارها به این نکته اشاره کرده اند که اگر یک کشتی گیر تا آخرین لحظه بجنگد و مردانه مبارزه کند، حتی اگر ببازد هم جای هیچ انتقادی به او نیست.

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابتهای جهانی مجارستان به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: رضا اطری

۶۱ کیلوگرم: باقر یخکشی

۶۵ کیلوگرم: امیرحسین مقصودی

۷۰ کیلوگرم: یونس امامی

۷۴ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی

۷۹ کیلوگرم :عزت اله اکبری

 ۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی

۹۲ کیلوگرم : علیرضا کریمی

۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج

۱۲۵ کیلوگرم: پرویز هادی

رقابتهای جهانی کشتی آزاد و فرنگی در روزهای ۲۸ مهر تا ۶ آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.