به گزارش پارس نیوز، 

تیم ملی فوتبال ایران که با هدایت کارلوس کی روش پرتغالی برای حضور در رقابت های جام ملت های آسیا 2019 امارات آماده می شود، تاکنون تنها در دیدار دوستانه مقابل ازبکستان شرکت کرده که با گلزنی مهدی ترابی با پیروزی یک بر صفر یوزهای کشورمان همراه بوده است.

همچنین شاگرداند مربی پرتغالی قرار است، 24 مهرماه در ورزشگاه آزادی رو در روی بولیوی قرار بگیرند که هنوز فدراسیون جهانی فوتبال ( فیفا ) این مسابقه را تایید نکرده و برگزاری این بازی هم در هاله‌ای از ابهام است.

البته در نشست کار گروه رسانه ای فدراسیون فوتبال که یکشنبه یکم مهرماه 1397  برگزار شد، مسئولان فوتبال ایران اعلام کردند که تیم ملی کشورمان به مصاف تیم های برزیل و قطر بروند،  که به احتمال فراوان این تورنمنی در صورت تایید نهایی 28 اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

نکته مبهم در خصوص فیفا دی نخست ( روزهای برگزاری بازی ملی ) در 19 مهر است. فدراسیون فوتبال تلاش می کند تا شاگردان کی روش  در دیداری دوستانه در " فیفا دی " نخست به میدان بروند و حریف کشورمان هم مشخص شده است اما مسئولان فدراسیون تا کنون نام این کشور را به طور رسمی اعلام نکردند.

البته در ابتدا اعلام شده بود که حریف 19 مهرماه تیم ملی فوتبال آفریقایی است اما کشورهای این قاره در مسابقات مقدماتی قهرمانی جام ملت های آفریقا مسابقه می دهند و برگزاری بازی با کشورهای عضو قاره سیاه غیر منطقی است.

در پایان گفتنی است، تیم ملی فوتبال اردوی جدید خود را از 13 مهر در تهران آغاز خواهد کرد و تا بیست و پنجم همین ماه ادامه خواهند داشت و بازی های دوستانه برگزار خواهند کرد. 

یکی از مدیران فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان این خبر را تایید کرد.

جام ملت های آسیا 2019 امارات از دی ماه 1397  آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران با تیم های یمن، ویتنام و عراق همگروه است.


انتهای پیام/