به گزارش پارس نیوز، 

وینفرد شفر بعد از تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس در نشست خبری، گفت: بازی بسیار سختی برای هر دو تیم بود. هر دو تیم جنگیدند و نهایت تلاش خود را کردند.

* اسماعیلی باید به پرسپولیس گل می‌زد

وی افزود:‌ در این شرایط انجام کار تاکتیکی بسیار سخت بود چرا که فضاها بسته شده بود. موقعیت گلزنی داشتیم و فرشید اسماعیلی می‌توانست گل بزند و نباید با توپ ادامه مسیر می‌داد. از عملکرد تیمم راضی هستم اما از نتیجه نه.

* برای بردن دربی به میدان آمدیم

شفر تاکید کرد: ما برای برد به زمین آمده بودیم و می‌خواستیم برنده شویم. یکی از بازیکنان پرسپولیس مصدوم شد و از این بابت متاسفم. خوب نیست یک بازیکن جوان دچار آسیب دیدگی شود و امیدوارم هر چه زودتر به میادین باز گردد.

* عینک‌تان را بیشتر تمیز کنید

وی در پاسخ به این سؤال که بازی چندان جذاب نبود اما حرکات او در کنار زمین جذابیت بیشتری داشت و خیلی به داور اعتراض می‌کرد، در صورتی که او بارها اعلام کرده به داور کاری ندارد، گفت: اصطلاحی وجود دارد که می‌گوید شما باید عینک‌تان را یک مقدار بیشتر تمیز می‌کردید. هر زمان که با داور صحبت می‌کردم بسیار خوب این کار را انجام می‌دادم و می‌گفتم عملکرد خوب و تصمیم درستی داشته و آنها را تشویق می‌کردم. تیم داوری بسیار خوب بود و عملکرد مناسبی داشت.

*اتفاقات دربی را جور دیگری دیدید!

شفر گفت: در بازی قبلی هم داور عملکردش خوب بود. داوری که این بازی را قضاوت کرد یک داور با کیفیت جهانی بسیار بالا است. شاید شما یک مقدار از زمین فاصله داشتید و تصاویر را جور دیگری می‌دیدید. شاید اگر نزدیک‌تر بیایید و از پشت نیمکت اتفاقات را ببینید نظرتان فرق کند.

* دوباره تاکید می‌کنم، پرسپولیس از فصل قبل بهتر بازی می‌کند

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه استقلال نسبت به هفته‌های قبل شرایط بهتری نداشت، سؤال این است که شما قصد دارید از بازی چه چیزی ببینید و چه برداشتی داشته باشید. شاید کار ترکیبی و فوتبال یک ضرب دو ضرب برای هر دو تیم غیرممکن بود. الان می‌گویم و قبلا هم گفته‌ام، پرسپولیس نسبت به سال قبل خیلی بهتر بازی می‌کند و ما پرسینگ خوبی امروز داشتیم. در این فصل خیلی از تیم‌ها پرسینگ انجام می‌دهند. اگر بازی لیورپول و چلسی را دیده بودید لیورپول با یک خوش شانسی می‌توانست گلزنی کند و چلسی هم با  وجود پرسینگ و پاس‌های بلند این شرایط را داشت. می‌توانیم فوتبالی بازی کنیم که فقط زیبا باشد اما باید به فکر نتیجه هم باشیم.

* فرشید می‌توانست استقلال را برنده دربی کند

سرمربی آلمانی استقلال تاکید کرد: زمانی که فقط پاس بلند می‌دهیم می‌گویند چرا پاس بلند می‌دهید. گاهی فوتبال ترکیبی بازی می‌کنیم سوال می‌شود چرا به صورت ترکیبی بازی می‌کنیم. باید با توجه به شرایط هر مسابقه کاری که ممکن است در زمین انجام دهیم. پرسپولیس خیلی خوب پرس می‌کرد. دو مهاجم از بالا و هافبک‌هایی که از پشت سر آنها برای پرس می‌آمدند کار را برای بازی ترکیبی و پاس کوتاه سخت می‌کردند. اما دیدید ما یک موقعیت گل داشتیم. توپ به گرو رسید و او به اسماعیلی پاس داد و اسماعیلی می‌توانست با یک شوت شاید گلزنی کند و برنده شویم. وقتی حریف خوب پرس می‌کند بازی ترکیبی خیلی سخت است.

* شاید انتظار داشتید که رحمتی و مدافعان را تعویض کنم!

شفر در پاسخ به این سؤال که سه تعویض انجام داد که آنها در خط حمله بود ولی نتوانست نتیجه را عوض کند و در مقابل دست برانکو در تغییرات بسته بود، خاطرنشان کرد: من خیلی خوب متوجه منظور شما از بیان این سؤال نمی‌شوم. شاید انتظار داشتید ما گلر و مدافعان‌مان را تغییر دهیم.در یک صحنه مرتضی تبریزی عضله پایش دچار گرفتگی کوچکی شد و ما نمی‌توانستیم او را عوض کنیم. یک یار کمتر داشتیم. مهدی قائدی را آوردیم و روح‌الله باقری یک مقدار خسته بود.

* اگر برد نمی‌خواستیم بازیکن دفاعی تعویض می‌کردیم

شفر ادامه داد: صیادمنش و گرو را به زمین آوردیم. می‌توانستیم بازیکن دفاعی هم به زمین بیاوریم ولی به دنبال برد بودیم. صیادمنش بسیار خوب بازی کرد و در یک صحنه از جناح راست نفوذ خوبی داشت. او یک خطا گرفت که می‌توانست باعث شود داور کارت زردی به حریف بدهد. دنبال این بودیم که روی دروازه حریف فشار و موقعیت ایجاد کنیم. به نظر می‌رسید روی حرکت مهدی قائدی توپ به دست مدافع حریف خورد اما در آن لحظه دیدن صحنه کار بسیار سختی بود. ما می‌خواستیم مهاجمان‌مان روی دفاع و دروازه حریف فشار بیاورند.

* در هجومی بد نبودیم اما در کرنرها بد بودیم

سرمربی استقلال اظهار داشت: در کار هجومی بد نبودیم اما در مجموع روی کرنرها خوب نبودیم. بارها به بازیکنان گفته بودیم گلر حریف روی کرنرها خوب عمل می‌کند و خیلی سریع ضد حمله سریع ترتیب می‌دهند. ضربات ما به شکلی بود که گلر پرسپولیس به راحتی توپ را می‌گرفت.

* باید روی ضربات آخر خیلی کار کنیم

شفر گفت:  تغییراتی ایجاد کردیم چون یا بازیکنان مان خسته بودند یا اینکه دیدیم می‌توانیم در وسط زمین به حریف فشار بیاوریم و تاثیر گذار عمل کنیم. صیادمنش بسیار سرعتی و رو به جلو کار می‌کند. او می‌توانست روی دروازه پرسپولیس خطرساز شود. ما در نیمه اول جلوی دروازه دروازه پرسپولیس توپ زیاد از دست دادیم و به همین خاطر گرو را آوردیم تا توپ را نگه دارد. باید روی ضربات آخرمان تمرین و تمرین بیشتری داشته باشیم.

* عیب دیدار با السد را مقابل پرسپولیس متوقف کردیم

وی در ادامه تاکید کرد: مربعی که ما در وسط زمین با حضور آرمین سهرابیان ، پژمان منتظری، علی کریمی و روزبه چشمی داشتیم عملکردشان بسیار اهمیت داشت. در بازی که ما مقابل السد داشتیم به این شکل گل خوردیم اما امروز آن عیب را متوقف کردیم و روند گل خوردن روی ضد حمله با توپ بلند را متوقف کردیم.بازی‌سازی پرسپولیس را تا حد زیادی متوقف کردیم اگر توپ فرشید اسماعیلی گل می‌شد ما برنده بازی می‌شدیم اما دیگر مسئله‌ای وجود ندارد.

* اسپانیا در جام جهانی در هر بازی هزار پاس می‌داد؛ آیا به نیمه نهایی رسید؟

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که توجیحات او برای بازی امروز به جا بود اما هواداران در صحبت‌هایشان خواهان برد استقلال هستند ولی پرسپولیس،‌استقلال را به خوبی اداره کرد، تصریح کرد: شاید در مقابل این سؤال باید لبخند بزنم و بگویم شما دوباره بازی‌های جام جهانی را نگاه کنید. حرفی که می‌زنم باعث برداشت بد و سوء تفاهم به وجود نیاورد که من می‌خواهم این حرف را بزنم تا چیزی را یاد بدهم.اسپانیا شاید در یک بازی بیشتر از هزار پاس رد و بدل می‌کرد اما از جام جهانی حذف شد. آیا می‌توانیم بگوییم اسپانیا از همه تیم‌هایی که به مرحله نیمه نهایی رفت برتر بود؟تیمی مثل بلژیک که در هر بازی 400 پاس می‌داد در مقابل اسپانیا که  در هر بازی هزار پاس می‌داد بازیکنان کرواسی شاید در هر بازی 300 پاس به یکدیگر می‌دادند. این تیم‌ها به فینال رفتند. اسپانیا که هزار پاس به یکدیگر می‌دادند شرایطی به وجود آورد که گلر حریف بتواند درون دروازه بخوابد.

* پرسپولیس ما را کنترل کرد؟آنها فقط یک ضربه آزاد و کرنر داشتند

شفر افزود:‌شما وقتی دوباره بازی فینال جام جهانی بین فرانسه و کرواسی را می‌بینید متوجه می‌شوید کرواسی بیش از فرانسه پاس کاری می‌کرد ولی در نهایت فرانسه قهرمان شد. چطور می‌گویید پرسپولیس بیشتر بازی راکنترل کرد. در حالی که فقط روی ضربه ایستگاهی و کرنر توپ به دروازه ما نزدیک می‌شد. آنها شوتی به سمت دروازه ما نداشتند. ما دو شوت روی دروازه‌مان آمد آن هم به خاطر دفاع فشرده هر دو تیم بود. تعداد پاس مهم نیست. پاس خوب آخر به مهاجم اهمیت دارد. درصد در اختیار داشتن توپ مهم نیست. تیمی مثل اسپانیا می‌تواند بارها توپ را بین بازیکنان با پاس کاری رد و بدل کند و دروازه‌بان حریف بایستد و صحنه را تماشا کرند چرا که خطری به وجود نیامده است.

* تعداد پاس ملاک برتری نیست

سرمربی آلمانی تاکید کرد: این تعداد پاس‌ها مهم نیست.پاس آخر و موقعیت‌سازی پایانی اهمیت دارد. اگر دو بازیکن دفاع آخر ما یک ساعت به هم پاس بدهند و تیم حریف بایستد نگاه کند بتوانیم بگوییم تیم استقلال بازی را کنترل کرده است اما آیا این طور می‌تواند برنده شود وقتی شما نتوانستید گلی بزنید؟ این صحبتی که می‌کنم در مورد پرسپولیس نیست و یک موضوع کلی است. پاس آخر اهمیت زیادی دارد.در یک بازی شاید هوفنهایم به لیورپول ببازد و بعد مربی این تیم بگوید ما بیشتر پاس دادیم.این کنترل کردن بازی به این شکل مسمر ثمر نیست. در جام جهانی بهترین تیم حدود 300 پاس می‌داد اما اسپانیا با هزار پاس حذف شد و همه به منزل برای تعطیلات رفتند. اگر علاقه داشتید هفته بعد به تمرین بیایید تا مفصل‌تر در این باره صحبت کنیم.

* رسانه ها به خاطر طرح سوالی از من عذرخواهی کردند

شفر گفت: چرا مودریچ بهترین بازیکن جهان شد، چون بهترین پاس ها را می‌دهد.در این باید از رسانه های نیز تشکری داشته باشم، آنها دیروز و امروز با من صحبت کردند و عذرخواهی و ناراحتی‌شان را بابت سؤالی که یکی دو روز پیش مطرح شد؛ بیان کردند. از شما تشکر می‌کنم  که تعامل و همکاری خوبی دارید با این مسئله دارید. شاید یک خبرنگار با رفتار خودش باعث شود به وجهه کل خبرنگاران لطمه وارد شود که این درست نیست. من از شما تشکر می‌کنم که تعامل و ارتباط بسیار خوبی دارید.

انتهای پیام/