به گزارش پارس نیوز، 

امین میرزازاده در گفت‌‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره کسب مدال طلای مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان گفت: متأسفانه چند هفته قبل از مسابقات جهانی رباط صلیبی زانوی راستم در رقابت‌های آسیایی پاره شد و در این مسابقات واقعاً اذیتم کرد.

فارس: پس ریسک بالای در مسابقات به میدان رفتی؟

پزشکان گفتند حضورت در مسابقات دیوانگی است و اگر بخواهم با این شرایط روی تشک بروم ممکن است اتفاقات ناخوشایندی در انتظارم باشد، اما با توجه به زحماتی که در این ماه‌ها در اردوی تیم ملی کشیده بودم و می‌دانستم چیزی برای رسیدن به سکوی قهرمانی جهان کم ندارم با هر زحمت و مشقتی بود خودم را برای حضور در این رقابت‌ها آماده کردم.

فارس: با این حساب پس تمرین مناسبی نداشتی

بعد از مسابقات آسیایی در حدفاصل رقابت‌های جهانی در این 2 ماه تنها چهار جلسه روی تشک رفتم و بیشتر زمان را به فیزیوتراپی و درمان زانوی مصدومم مشغول بودم. از طالب‌وند مربی‌ام که در این 2 ماه مانند یک برادر در کنارم بود تشکر می‌کنم.

فارس: سال گذشته به مدال برنز رسیده بودی و امسال این مدال را طلایی کردی.

از تجربه سال قبل برای حضور در این مسابقات استفاده کردم؛ همانطور که گفتم می‌دانستم چیزی برای قهرمانی کم ندارم. بیشتر حریفانم را با اختلاف بالایی شکست دادم و تنها کشتی‌ام با کشتی‌گیر آلمانی که نایب قهرمان اروپا بود کمی گره خورد. البته با توجه به مصدومیت زانویم نمی‌خواستم فشار زیادی وارد کنم تا بتوانم مسابقات را با موفقیت به پایان برسانم. با برنامه‌ای که داشتم سعی می‌کردم امتیازات را در ثانیه‌های پایانی بگیریم تا حریف فشار زیادی به زانویم وارد نکند.

فارس: باید زانویت را جراحی کنی؟

پزشکان خیلی به حضورم در این مسابقات خوش‌بین نبودند و گفتند اگر زانویت جواب بدهد خوش‌شانش بوده‌ای. حالا هم چند روزی را استراحت می‌کنم و بعد با مشورت با مربیان تیم ملی باید بهترین تصمیم را بگیریم و اگر نیاز به جراحی باشد حتماً این کار را انجام می‌دهم.

 

فارس: برنامه‌ات برای رسیدن به دوبنده‌ تیم ملی در رده سنی بزرگسالان چیست؟ 

تمام هدفم این است که بتوانم همین روند را در رده بزرگسالان نیز ادامه دهم. می‌دانم کار بسیار سختی دارم چون حریفان داخلی قدرتمندی دارم اما تلاش می‌کنم در المپیک ۲۰۲۰ یکی از نمایندگان ایران باشم. 

میرزازاده خاطرنشان کرد:‌ از مربیان تیم ملی که در اردوها زحمات زیادی برای من کشیده‌اند تشکر می‌کنم همچنین از یوسف محمدی و سینا طالبوند که در این مدت همه‌جا کنارم بودند و خانواده و پدر و مادر عزیزم سپاسگزارم.

انتهای پیام/