به گزارش پارس نیوز، علی دایی در نشست خبری پیش از بازی سایپا با سردار بوکان در جام حذفی گفت: اولین بازی در جام حذفی را در پیش داریم. خاطرات خوبی را از جام حذفی سال قبل ندارم. سال قبل به ناحق بازی اول را باختیم و اوت شدیم اما امسال برای ما درس شده است تا تیمی را دست کم نگیریم.

وی افزود: سردار بوکان تیم قابل احترامی است. با تمام توان جلوی این تیم بازی می کنیم. فردا ریسک نمی کنیم و امیدواریم با برد به مرحله بعدی برسیم.

دایی در خصوص وضعیت تیم سایپا هم تاکید کرد: خدا را شکر تیم ما تمرینات خوبی را دنبال کرده است. متاسفانه چند بازیکن به خاطر مصدومیت به بازی فردا نمی رسند. سعی می کنیم آنها را به بازی های لیگ برسانیم. صادق بارانی هم روز گذشته مصدوم شد و به بازی نمی رسد. او خوب کار کرده بود. صادق می تواند خیلی به ما کمک کند. او قبلا هم شاگرد من بوده است.

وی درباره عملکرد مهدی ترابی در تیم ملی گفت: ترابی بازیکن بزرگ و خوبی است. سال قبل مهدی خیلی به ما کمک کرد و توانست در لحظات حساس به داد تیم سایپا برسد. مطمئنا مهدی اگر آرامش روحی و روانی را داشته باشد می تواند به سایپا و تیم ملی کمک کند. دیروز هم او توانست مقابل ازبکستان تک گل تیم ملی را به ثمر رساند.

سرمربی سایپا درباره میزان شناختش از سردار بوکان گفت: شناختی از سردار بوکان نداریم. سردار بوکان یک تیم ناشناخته است. فقط می دانیم یک بازی با استقلال اهواز در بوکان انجام داده اند و به نتیجه تساوی یک - یک رسیده اند. به جز این اطلاعات دیگری از این تیم نداریم. متاسفانه فیلمی از این تیم نیست. بدون شناخت به این بازی می رویم ولی سعی می کنیم بهترین دیدار خود را انجام بدهیم. 

خبرنگاری به علی دایی گفت که باتوجه به مطالبات شما از باشگاه پرسپولیس و مشکلاتی که ممکن است این موضوع در حذف باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا ایجاد کند، هواداران شما را مقصر این اتفاق خواهند دانست. سرمربی سایپا در واکنش به این جمله گفت: این را از شما می شنوم. ما که در جامعه با مردم هستیم آنها جور دیگری صحبت می کنند. اگر شما تلقین نکنید، چیز دیگری نیست. نباید فراموش کنیم علی دایی اینجا کاره ای نیست. باید به قانون احترام بگذاریم. قانون تصمیم می گیرد نه علی دایی. اگر غیر از این است شما بگویید هست. ما تابع قانون هستیم. از اول هم همینطور بوده است. هر اتفاق و تصمیم گیری صورت بگیرد، قانون انجام داده است نه علی دایی. 

وی تاکید کرد: در این دو هفته با این مسائل قاطی نشده ام. چیزی را نمی دانم و خبر ندارم. زیاد هم دنبال این مسئله نیستم. طرفدار واقعی می داند که چه کسانی به پرسپولیس خیانت کرده اند و تیم را به اینجا رسانده اند. فکر نکنم طرفدار واقعی پرسپولیس حق را به باشگاهی بدهد که من در آن هم بازی کرده ام، هم مربیگری. خاطرات خوشی را با پرسپولیس داشته ام. اینطور که شما فکر و نتیجه گیری می کنید، نیست. طرفداران واقعی همه چیز را می دانند. باید مدارکی بیشتر از این می دادم؟ بیش از چهار پنج سال است که هم بی احترامی و توهین دیدیم و شنیدیم و هم وقتمان را گرفتند و اعصابمان را خرد کردند. به هر طریق یک سنگ جلوی پای ما انداختند. بنابراین بهتر است قانون تصمیم بگیرد. نه من می توانم تصمیم بگیرم نه شما. 

دایی درباره جلسه اش با مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: به غیر از آقای نبی با احدی صحبتی نداشتم. نبی هم چون از دوستان قدیمی بنده است، با او جلسه ای داشتم. به غیر از ایشان با فرد دیگری صحبت نکردم حتی تلفنی.

وی در خصوص ناراحتی کی روش از بسته نشدن قراردادش و ارزیابی اش از این شرایط یادآور شد: بروید همین بغل از فدراسیون فوتبال و مهدی تاج سئوال کنید. وظیفه ام بوده همیشه از تیم ملی دفاع و حمایت کنم. الان هم همینطور است. سئوال شما در حیطه من نیست.