به گزارش پارس نیوز، مسئولان کمیته کلگری در نظر دارند برنامه‌های خود را برای گرفتن میزبانی بازی‌های زمستانی در سال 2026 با جزئیات منتشر کنند.

تجهیزاتی که برای ساخت ورزشگاه‌ها وجود دارد و هزینه‌های عملیاتی نیز در این گزارش ارائه خواهد شد. البته اینکه فدرال و دولت چقدر قرار است برای گرفتن میزبانی به کلگری کمک کنند در توضیحات گزارشات ارائه شده نیست.

اعضای شورای شهر کلگری 10 سپتامبر را آخرین فرصت برای اطلاعات فواید، ریسک‌ها و هزینه‌های عملیاتی این میزبانی اعلام کرده بودند.

کمیته بین‌المللی المپیک آخرین مهلت ارائه برنامه‌ها و پیشنهادات را برای میزبانی بازی‌های 2026 ماه ژانویه اعلام کرده است. سپتامبر 2019 نیز میزبان المپیک با رأی‌گیری مشخص می‌شود.

کلگری در سال 1998 میزبان بازی‌های زمستانی بود به همین دلیل ورزشگاه‌هایی که در آن زمان ساخته شده اساس اعلام آمادگی این شهر برای بازی‌های 2026 محسوب می‌شود. کلگری پیش بینی کرده برای بازی‌های زمستانی 2026 مبلغ 4.6 میلیارد دلار نیاز دارد از طرفی کمیته بین‌المللی المپیک نیز 925 میلیون دلار به شهر میزبان بازی‌ها کمک می‌کند.

ونکوور در سال 2010 میزبان بازی‌های زمستانی بود که 7.7 میلیارد دلار هزینه کرده بود.

شهرهای استکهلم (سوئد)، ساپورو (ژاپن)، ارزوروم (ترکیه)، میلان، تورین و کورتینا (ایتالیا) برای میزبانی بازی‌های 2026 اعلام آمادگی کرده‌اند.