به گزارش پارس نیوز، 

 انتشار خبر درخواست شرکت «SPORT GM SA» از فدراسیون فوتبال ایران برای برگزاری دیدار دوستانه بین تیم ملی فوتبال کشورمان با آرژانتین و کلمبیا به یک جنجال بزرگ رسانه‌ای تبدیل شده است تا جایی که کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان هم در گفت‌و‌گوی با اصحاب رسانه تاکید کرد «اگر این پیشنهاد واقعیت داشته باشد، حاضر است تا دبی روی زانو‌های خود راه برود»

فوتبال ستیزی و انرژی هایی که صرف بیانیه های عجیب می شود

 

همچنین مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال شنبه هفته جاری ، اعلام کرد در شرایط کنونی تنها بازی‌هایی برای کادرفنی تیم ملی اهمیت دارد که بتواند به آماده سازی این تیم در جام ملت‌های آسیا کمک کند.

البته از آنجایی که فدراسیون فوتبال و به ویژه دپارتمان امور بین الملل فدراسیون اصالت و اعتبار این شرکت را طبق گزارش یکی از رسانه‌ها انکار کرده اند در بیانه‌ای این پیشنهاد را فاقد وجاهت دانسته اند. در بیانه‌ای که صبح امروز (دوشنبه) در سایت رسمی فدراسیون فوتبال منتشر شد آمده است «طی مدت اخیر ۲ ایمیل از یک شرکت نامعتبر که مسابقات بسیار محدودی را برگزار کرده است دریافت وظیفه فدراسیون این است که اعتبار و اصالت آن‌ها را بررسی و در نهایت اقدام به پاسخگویی مقتضی نماید. همچنین لازم به اعلام است که امور بین الملل فدراسیون بدلیل عدم تایید اصالت و اعتبار این درخواست نمی‌بایست واکنش رسانه‌ای به آن نشان دهد. در پایان اعلام می‌دارد پیشنهاد دریافت شده فاقد اعتبار برای تیم ملی فوتبال ایران بوده و فدراسیون نمی‌تواند منافع برخی شرکت‌هایی که با این دست اقدامات رسانه‌ای به دنبال شهرت و ایجاد و تامین اعتبار خود هستند اقدامی انجام دهد و در نتیجه موضوع این پیشنهاد از سوی فدراسیون منتفی است»

ساعتی پس از انتشار این بیانیه و در راستای انتقاد‌هایی که نسبت به عملکرد فدراسیون برای برگزاری دیدار تدارکاتی با تیم‌های بزرگ مطرح شده است بیانیه‌ای روی سایت فدراسیون فوتبال قرار گرفت که محتوای آن بسیار عجیب بود.

فوتبال ستیزی و انرژی هایی که صرف بیانیه های عجیب می شود

 

متن این بیانیه بدین صورت است «مطابق با دستاورد‌ها و تلاش‌های کسب شده توسط سرمربی، بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی و با صعود مقتدرانه تیم ملی به جام جهانی، تیم ملی در این مسابقات توانست بدون پرداخت هرگونه هزینه‌ای در مقابل بهترین تیم‌های جهان شامل مراکش - قهرمان آفریقا، پرتغال - قهرمان اروپا و اسپانیا - قهرمان سابق جام جهانی دیدار نماید و ضمنا عایدی هم از این مسابقات داشته و نتایج و نمایش تیم ملی از این مسابقات بزرگ از نظر مردم و مسئولان موفقیت امیز بوده و تیم ملی توانسته بهترین نتیجه را در ادوار مختلف جام‌های جهانی که در آن حضور داشته بدست بیاورد.

 

از سوی دیگر و پس از مسابقات جام جهانی و در برهه کنونی بالغ بر ده‌ها درخواست رسمی به کشور‌های مختلف جهان برای انجام دیدار‌های دوستانه ارسال شده که برخی از آن‌ها بدون پاسخ بوده و تعداد محدودی پاسخ دریافت شده و بنا بر پاسخ‌های محدود دریافتی از پیشنهادات در تلاش هستیم بهترین‌ها را با توجه به منابع مالی بسیار محدود انتخاب و تدارک ببینیم»

مشخص نیست این بیانیه با چه هدفی دست آورد‌های حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و برگزاری ۳ بازی با تیم‌های مراکش، اسپانیا و پرتغال را به دیدار‌های تدارکاتی تیم ملی مرتبط دانسته اند و عجیب‌تر اینجا است که در این بیانیه ذکر شده است تیم ملی فوتبال کشورمان بدون هزینه در جام جهانی ۳ بازی برگزار کرده است! شاید مسئولان فدراسیون تصور کرده اند باید برای حضور در بزرگ‌ترین آوردگاه جهان فوتبال باید پولی به حساب فیفا واریز شود که برگزاری این ۳ بازی را از لحاظ مالی دست آوردی بزرگ برای فدراسیون محسوب می‌کنند.

با این دیدگاه تیم ملی برای جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات که هیچ، بسیار بعید است فدراسیون بتواند حتی برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با حریفانی در سطح پرتغال و اسپانیا در دیدار‌های تدارکاتی رو در رود شود.

انتهای پیام/