به گزارش پارس نیوز، 

امیر علی‌اکبری قهرمان سابق تیم ملی کشتی فرنگی که این روزها با سازمان ACB روسیه به توافق رسیده است (شنبه شب) در دومین مبارزه خود به مصاف "دانیلاومیلا نژوک" معروف به خرس لهستانی رفت و این دیدار در پایان با پیروزی علی اکبری به پایان رسید. علی اکبری پیش از این در رشته MMA و در سازمان رایزین ژاپن مبارزه می‌کرد که حتی نایب قهرمانی این مسابقات را نیز کسب کرده بود. در حال حاضر علی‌اکبری برای سازمان ACB مبارزه می‌کند که پیش از این در نخستین مبارزه خود در چارچوب سازمان ACB روسیه موفق به شکست حریف استونیایی خود شده بود.حریف  علی‌اکبری ۲۰ پیروزی و یک مساوی و 9 باخت را در کارنامه خود دارد. دانیل اومیلا نژوک مشهور به خرس لهستان در رده هفتم سنگین‌وزن‌های سازمان ACB قرار دارد.

گفت‌وگوی علیرضا استکی با خبرگزاری فارس را در ادامه می‌خوانید:

فارس: عملکرد امیر علی‌اکبری در دومین مسابقات MMA چطور بود؟

امیر انصافا مسابقه سخت و نفس‌گیری را داشت. برای شکست دومین حریف خیلی اذیت شدیم. البته من خیالم از امیر علی‌اکبری راحت بود، چون یک اخلاقی دارم و همیشه می‌گویم که اگر یک ورزشکار در تمرینات فشار زیاد و استرس زیادی را تحمل کند، وقتی وارد رینگ مسابقات می‌شود دیگر هیچ استرسی نخواهد داشت. شاید بدون استرس‌ترین آدم در مسابقات من بودم؛ چون خیالم از امیر راحت بود. می‌دانستم که از این بازی موفق خارج می‌شود. هر چند که می‌دانستیم مسابقه سختی را پیش روی خواهد داشت، چون حریف او حریف دست و پا بسته‌ای نبود.

فارس: گویا "دانیل اومیلا نژوک" حریف بسیار باتجربه‌ای بوده، آیا برای شکست او برنامه ریزی کرده بودید؟

دومین حریف امیر 5 تا 6 سال در سازمان UFC مبارزه کرده بود و جایگاه خوبی هم داشت. او یک MMAکار ششدانگ بود، کیک بوکسینگ‌کار و کشتی گیر خوبی نیز بود. جا دارد از امیرعلی بهزادی تشکر کنم که خیلی در این مدت به ما کمک کرد و حضور او در کنار ما روحیه‌بخش بود. ما برای شکست این فایتر مدت‌ها بود که برنامه ریزی کرده بودیم و به لطف خدا موفق شدیم.

فارس: مبارزه بعدی امیر چه زمانی خواهد بود؟

تقریبا دو ماه دیگر علی‌اکبری باید با "ماکایوف دارنده" کمربند قهرمانی این سازمان مبارزه کند. امیر اگر بخواهد کمربند را از او بگیرد؛ راه برای او خیلی باز می‌شود تا در آینده بهتر مبارزه کند. او حریف خیلی باتجربه‌ای برای امیر است.

فارس: گویا حریف علی‌اکبری به شدت او را آنالیز کرده بود.

بله او به خوبی امیر را آنالیز کرده بود، ضمن اینکه یک نفر به او اطلاع داده بود که پای امیر مصدوم است ؛چون در طول مبارزات ضربه‌های زیادی به پای علی‌اکبری می‌زد و نشان می‌داد از مصدومیت امیر کاملا باخبر است. البته در پایان اتفاقاتی رخ داد و دست به دست هم داد تا این برد شیرین رقم بخورد، با اینکه می‌خواستند حق ما را بخورند، اما امیر خوب مبارزه کرد و در راند سوم حریف خود را ناک اوت کرد. اگر داوران به خرس لهستانی آن چند دقیقه را فرصت نمی‌دادند قطعا او ناک اوت می‌شد. او در چند دقیقه به علی‌اکبری فرصت دادند تا ریکاوری کند، اما امیر پیروز میدان شد.

فارس: علی‌اکبری گویا بعد از مبارزه به دلیل آسیب دیدگی راهی بیمارستان شده ، در حال حاضر وضعیت او چطور است؟

پس از مسابقه تا صبح امیر در بیمارستان بود. یک آسیب‌دیدگی از ناحیه دست و پا داشت و ناچار شدیم برای اینکه خیالمان راحت شود او را به بیمارستان ببریم تا تحت نظر پزشکان باشد. به هر حال فشار مسابقات زیاد بود و یک مقدار از ناحیه دنده احساس درد می‌کرد خوشبختانه بعد از مداوای پزشکان امیر از بیمارستان مرخص شد و در حال حاضر سرپا است و به بازی بعدی فکر می‌کند.

انتهای پیام/