به گزارش پارس نیوز، تیم ملی تنیس قرار بود هفته گذشته راهی ترکیه شود و پیش از اعزام به بازی های آسیایی اردویی را در این کشور داشته باشد و در زمین هارد کورت تمرین کند اما اردوی ترکیه لغو شد وتنیس بازان دوشنبه شب راهی اندونزی می شوند.

سعید احمدوند سرمربی تیم ملی در گفتگو با ایسنا درباره ی لغو شدن اردوی ترکیه بیان کرد: خروجی  امیر حسین بادی و بهروز کارگران دو ملی پوش تنیس ایران به طرز عجیبی درست نشد. قرار بود هفته پیش به ترکیه برویم اما با این وضعیت باید با خالدان تنها می رفتم که  رفتن ما دونفر هم نه موثر بود و نه عقلانی. نواقص کار دو ملی پوش مشخص شده و در دور روز آینده کارشان انجام می شود و دوشنبه شب به اندونزی می رویم.

او در پاسخ به این پرسش که نرفتن به ترکیه چقدر در روند آماده سازی تیم برای حضور در بازی های آسیایی تاثیر گذار بوده است، تاکید کرد: ما دوست داریم هر کاری که برنامه ریزی می‌کنیم را انجام دهیم اما این اتفاق هم تقصیر هیچ کسی نبود و فقط بخاطر اشتباه سهوی از طرف ورزشکار رخ داد. ما دوست داشتیم به آن مرحله می رسیدیم که  با اعتماد به نفس بیشتری به بازی ها برویم اما اکنون بدون انجام بازی تدارکاتی روی زمین هاردکوردت به اندونزی رویم. با این حال دوست داریم هر طور شده یک بازی را ببریم چراکه وقتی در رویدادی مانند بازیهای آسیایی شرکت می کنی حتی یک پیروزی هم در روحیه کاروان تاثیر دارد.

سرمربی تیم ملی با اشاره به حضور تنیس بازان خوب آسیا در اندونزی گفت: تقریبا می توان گفت شانس های قهرمانی انفرادی و دوبل مشخص هستند. در انفرادی چونگ از کره جنوبی شانس قهرمانی است  و در دوبل تیم روهان پوبانا  و لندر از هند و تیم برادران راتیواتانا از تایلند شانس قهرمانی را دارند. تمام تیم ها با نفرات اصلی خود آمده اند و فقط ژاپن نیشیکوری را نیاورده است و سطح رقابتهای تنیس بالا است. این رویداد می تواند  برای بازیکنان ایران خوب باشد چراکه از نزدیک 7-8 بازیکن درجه یک دنیا را می بینند.

 او ادامه داد: انتظار ما این است تنیس بازان ایران در زمین جنگنده باشند و این بازی ها نشان می دهد در آینده می توان روی این بازیکنان جوان حساب باز کردیا نه.همچنین مشخص می شود  آنها در رقابت با بازیکنان خوب با استرس چطور کنار می آیند و در بازی های پرفشار چه واکنشی نشان می دهند. ما فرصت استثنایی به جوان ها دادیم که خودشان را اثبات کنند. امیدوارم نشان دهند که در انتخاب آنها اشتباه نکرده ایم. در بازی های داخل سالن آسیا و کشورهای اسلامی این شانس را به بازیکنان دیگر دادیم و خواستیم بازیکنان جدیدی چنین رویدادی را تجربه کنند. البته این به این معنی نیست بازیکنان دیگر را کنار گذاشته اند و در رویدادهای بعدی هم از وجودشان استفاده خواهیم کرد.